Академия 12 Октомври 2024

Лудогорец U16 надделя с 3:2 над Пирин (Благоевград)

Елитните „орли“ на Лудогорец до 16 години надделяха над Пирин в Благоевград. Те пътуваха за мача, който сложи начало на X кръг в шампионата. Гостите...

Гостите съумяха да открият резултата още в 12-тата минута след първия съдийски сигнал. Пръв във вратата на Пирин се разписа вътрешният халф Кристиян Желев след добра асистенция на Веселин Атанасов. В 20-тата минута центриране на топката от статично положение доведе до неразбирателство и разбъркване на Лудогорец U16 в наказателното поле, което позволи на домакините да отбележат изравнително попадение. По този начин двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 1:1.

В 64-тата минута юношите на Пирин обърнаха резултата в своя полза и поведоха с 1:2 след отправен удар от границата на наказателното поле. В 81-вата минута Ястиян Георгиев наниза топката в мрежата на домакините. Отбелязвайки красив гол от далечна дистанция, той отново възстанови равенството в срещата. В 90-тата минута Тимур Мстафа донесе трите точки за своя тим, оформяйки крайното 3:2. Той отбеляза победното попадение, след като засече с глава центриране на Джем Андонов.

Не съм доволен от факта, че момчетата се поддадоха на по-директната игра на противника. Едва в последните 15 минути на срещата заиграха със самочувствие нашата си игра. Въпреки това треньорският щаб поздравяваме момчетата за показания характер срещу добре организирания и пределно мобилизиран отбор на домакините, анализира представянето на своя тим старши треньорът на Лудогорец U16 Милен Маринов.

Следващата седмица младите „орли“ ще си вземат глътка въздух от шампионатната програма.