Репортаж 13 Октомври 2024

Лудогорец II отмъкна точка от ЦСКА II след 1:1 в "Драгалевци"

Дубълът на Лудогорец отмъкна точка при гостуването си на ЦСКА II (София). Двата отбора записаха равенство 1:1 в отложена среща от VIII кръг във Втора...

Дубълът на Лудогорец отмъкна точка при гостуването си на ЦСКА II (София). Двата отбора записаха равенство 1:1 в отложена среща от VIII кръг във Втора професионална лига. Мачът се изигра на стадиона на ЦСКА II в столичния квартал "Драгалевци", като донесе четвърто реми за разградчани в новия сезон.

През първата част на срещата пред гостите се откриха три чисти положения за гол, които обаче останаха нереализирани. След 45 минути на терена двата отбора не успяха да се надиграят и по този начин се разделиха на почивката при нулев резултат. През втората част домакините поведоха в резултата след точен изстрел в 55-тата минута. Юношите на "орлите" стигнаха до изравнителното попадение точно 30 минути по-късно. Точката за своя отбор донесе Йоан Йорданов. Той беше точен след прецизно изпълнение на дузпа, след като съдията отсъди нарушение срещу него за спъване. Своето място в стартовия състав на разградчани намери и Спас Делев, за когото това бе четвърти мач за дубъла на 13-кратните шампиони.

Много съм доволен от играта на отбора през първото полувреме, от демонстрираното старание на момчетата и показаното от тях в мача, макар че през втората част допуснахме попадение, коментира старши треньорът на Лудогорец II Захари Сираков.

След края на отложения мач разградчани се намират под номер три във временната таблица с актив от 22 точки. В следващия XIII шампинатен кръг те ще гостуват на Янтра в Габрово.

ЦСКА II (София) - Лудогорец II 1:1