Академия 6 Октомври 2024

Третият отбор на Лудогорец подчини с 6:1 тима на Кубрат

Третият отбор на Лудогорец подчини с 6:1 регионалния съперник от Кубрат. Юношите на шампиона пътуваха до лудогорския град за мача от VIII кръг в...

Третият отбор на Лудогорец подчини с 6:1 регионалния съперник от Кубрат. Юношите на шампиона пътуваха до лудогорския град за мача от VIII кръг в Североизточната Трета лига.

През цялото време младите "орли" тотално доминираха на терена и надиграха своя съперник, без да му оставят шанс да помислят за трите точки. С отличната си игра създадоха редица голови положения, като реализираха само част оот тях, с което се разминаха с още по-изразителната победа.

Още през първото полувреме играчите на Мартин Цирков оформиха класическия резултат 3:0. Точен за откриващия гол бе Кристиян Николов след подаване на Константин Димитров. Румен Павлов удвои преднината за разградчани след центриране на Никола Гееоргиев. В края на редовните 45 минути Мартин Станчев покачи резултата до 3:0 след асистенция на Константин Димитров.

Головото шоу продължи и след почивката. Първият гол през втората част отбелязаха домакините след удар извън границите на наказателното поле. Това бе и единственото реализирано положение на кубратчани. Играчите на Лудогорец III обаче продължиха да упражняват своята доминация и в резултат овеличиха още повече головата разлика. За 4:1 се разписа Светлин Кралев след извеждащо подаване на Никола Георгиев. Кристиян Николов за втори път оплете кълбото в мрежата на домакините, а до попадението се стигна след изпълнение на пряк свободен удар. Крайният резултат 6:1 оформи Александър Ангелов с глава. Помогна му доброто центриране на Кристиян Николов.

Поздравявам отбора за проявените характер, мъжество и желание в срещата макар неблагоприятните условия на терена, се обърна старши треньорът на Лудогорец III Мартин Цирков.

Идната седмица неговите "орли" предстои да играят срещу Черноморец в Бургас в осминафинал за Купата на БФС. Мачът е насрочен за идната сряда.