Репортаж 7 Октомври 2024

Дубълът на Лудогорец записа втора загуба – с 1:2 от вторите Монтана

Дублиращият отбор на Лудогорец записа втора загуба във Втора професионална лига. В последния мач от XII шампионатен кръг юношите на „орлите“...

Дублиращият отбор на Лудогорец записа втора загуба във Втора професионална лига. В последния мач от XII шампионатен кръг юношите на „орлите“ отстъпиха като домакини с 1:2 на вторите в таблицата от Монтана. Двубоят се изигра в комплекс „Гнездо на орли“.

Мачът предложи динамична игра с множество единоборства и висок заряд. Ситуации за гол  не липсваха и пред двете врати. Още в осмата минута след първата съдийска свирка се наложи намесата на стража на домакините. Последва преса от страна на младите „орли“, но след изпълнение на пряк свободен удар топката се озова в ръцете на вратаря на Монтана. След 20 минути игра Петър Караангелов имаше отличен шанс да открие резултата, но с далечен шут изпрати топката на милиметри над вратата. Последваха още силни минути за Лудогорец II, като играчите на Захари Сираков изнесоха играта предимно пред вратата на Монтана. В 33-тата минута капитанът Росен Иванов също можеше да отбележи, но се размина с гола след изпълнение на пряк свободен удар, при който топката отново премина над противниковата врата. Макар упражнявания натиск от страна на домакините, то откриващият гол наниза тяхната мрежа. Това се случи в 35-тата минута, а само две минути по-късно резултатът бе удвоен в полза на Монтана. По този начин двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:2.

През второто полувреме Захари Сираков предприе пет смени, с които освежи силите на своя тим. В 49-тата минута Николай Николов изпати топката право в ръцете на стража на гостите, а силен шут на Симеон Шишков в 61-вата минута мина вдясно от вратата на Монтана. В крайна сметка Лудогорец II намали изоставането си в резултата в 73-тата минута, когато точен за 2:1 след изпълнение на дузпа бе Хюсеин Кельовлуев. Петте минути, добавени към редовното време на срещата, не бяха достатъчни за момчетата на Лудогорец да вземат една точка.

Въпреки загубата съм доволен от представянето на нашия отбор. През първото полувреме допуснахме две грешки, които ни костваха точка или три. Отдавам резултата на многото млади момчета в състава и на грешки на растежа. Продължаваме да вървим по нашия път и да развиваме младите играчи, категоричен бе старши треньорът на Лудогорец II Захари Сираков.

С мач по-малко, сега разградчани стоят под номер три в класирането с актив от 21 точки, или с 8 по-малко от първенеца Пирин (Благоевград). Втори в подреждането са играчите на Монтата с 25 точки. Още тази неделя разградчани ще изиграят отложения мач от VIII мач. В него младите „орли“ ще гостуват на ЦСКА II в София.

Лудогорец II - Монтана 1:2