Академия 28 Септември 2024

Лудогорец U16 II надви с 8:1 Дунав (Сливо поле) на старта на сезона

Подрастващите “орли” от дублираща отбор на Лудогорец U16 надвиха с убедителния резултат 8:1 Дунав от Сливо. За първата среща от новия шампионатен...

Подрастващите “орли” от дублираща отбор на Лудогорец U16 надвиха с убедителния резултат 8:1 Дунав от Сливо. За първата среща от новия шампионатен сезон юношите на родния шампион гостуваха на своя противник.

През първата част на мача Лудогорец U16 II демонстрира превъзходство в играта и записа пет гола в противниковата врата. Павел Мариянов бе точен на два пъти, а с по един гол се отчетоха Теодор Ганчев, Джем Гюнеп и Дейвид Насъф.

През второто полувреме Беркай Исуф уцели вратата на домакините още два пъти, а осмото попадение за разградчани вкара Галин Минчев.

“Доволен съм от играта и старанието на момчетата днес, като за първи мач изпълниха всички дадени им указания. Крайният резултат е закономерен с оглед на играта”, обясни старши треньорът на Лудогорец U16 II Георги Керкелов.

Следващата събота неговите “орли” ще се изправят срещу Бенковски (Исперих).