Академия 28 Септември 2024

Вторият отбор на Лудогорец U14 започна първенството ударно с 8:1 в Сливо поле

Децата от втория отбор на Лудогорец U14 записаха убедителна победа в първия си шампионатен мач от новия сезон. Те надделяха с 8:1 над Дунав (Сливо...

Децата от втория отбор на Лудогорец U14 записаха убедителна победа в първия си шампионатен мач от новия сезон. Те надделяха с 8:1 над Дунав (Сливо поле) в мач, игран в комплекс “Гнездо на орли”.

Още през първото полувреме малките “орли” демонстрираха превъзходство и успяха да реализират цели пет точни попадения в противниковата мрежа. Своите имена сред голмайсторите записаха Петър Емилов, Михаил Спасов, Емирджан Фикри, Еренджан Фикри и Емре Хасанов. По този начин първото полувреме завърши при резултат 5:0 в полза на юношите на Лудогорец.

През втората част Михаил Спасов успя да се разпише във вратата на Дунав от Сливо поле още два пъти, като записа хеттрик. Още един гол добави Олин Пенчев. Гостите успяха да намалят изоставянето си в резултата след точно изпълнена дузпа. По този начин двата тима завършиха срещата при общ резултат 8:1 в полза на малките “орли”.

"Много съм доволен от днешното представяне на всички състезатели, които взеха участие в мача. Продължаваме да се готвим за следващата шампионатна среща”, коментира гордият наставник на втория отбор на Лудогорец U14 Георги Керкелов.

А в предстоящия, втори кръг от първенството неговите футболисти ще излязат на терена срещу местния противник Бенковски от Исперих.