Академия 27 Септември 2024

Лудогорец U17 надигра със 7:1 Хебър (Пазарджик)

Играчите от Елитния отбор Лудогорец U17 тотално надиграха своите опоненти от Хебър (Пазарджик). Юношите на родния шампион записаха четвъртата си...

Играчите от Елитния отбор Лудогорец U17 тотално надиграха своите опоненти от Хебър (Пазарджик). Юношите на родния шампион записаха четвъртата си поредна победа в сезона с краен резултат 7:1. Мачът от VII шампионатен кръг с изигра в комплекс „Гнездо на орли“.

Подрастващите „орли“ откриха резултата рано, като точен за 1:0 още в 6-тата минута бе Максим Минков. Той се възползва по най-добрия начин от подаване на Ивайло Тодоров. В 15-тата минута Диан Осман удвои преднината за своя тим с красив и неспасяем гол, изпълнен от фал. Отново Максим Минков оплете кълбото в мрежата на Хебър след подета атака отляво, за да направи резултата класически в 29-тата минута. Минков се отчете в мача с хеттрик, след като в 42-рата минута завърши по най-добрия начин красива атака на своя отбор. По този начин успя да оформи 4:0 в 42-рата минута. При този резултат двата тима се разделиха на почивката, макар силната игра на младите „орли“ да разкри пред тях още пет чисти положения, с които затвърдиха тоталната си доминация на терена.

След подновяването на играта превъзходството им пред съперника продължи. В 53-тата минута резултатът закономерно набъбна до 5:0, след като Ивайло Тодоров оползотвори пас отдясно на Николай Николов. Отново Ивайло Тодоров бе точен в 62-рата минута, разписвайки се с красив гол от дистанция. В 71-та минута Йоан Анастасов успя да надбяга защитата на Хебър и да отбележи за 7:0. 10 минути преди последния съдийски сигнал гостите успяха да отбележат единственото си попадение в срещата от пряк свободен удар.

Треньорският щаб сме доволни от цялостното представяне на отбора в днешния мач, за което поздравяваме играчите. Тотално надиграхме съперника и през двете полувремена! Сега продължаваме да се готвим за следващите шампионатни срещи, се обърна старши треньорът на Лудогорец U17 Росен Маринов.

В предстоящия VIII кръг от Елитното първенство до 17 години порастващите „орли“ ще гостуват на Фратрия (Бенковски).

U17: Лудогорец - Хебър 7:1