Академия 3 Август 2024

Лудогорец U16 с победа срещу ФКСБ в последната си контрола

Момчетета на Лудогорец до 16 години записаха победа с 1:0 в последната си контрола. За нея посрещнаха на свой терен в комплекс "Гнездо на орли"...

Момчетета на Лудогорец до 16 години записаха победа с 1:0 в последната си контрола. За нея посрещнаха на свой терен в комплекс "Гнездо на орли" противниците от румънския ФКСБ.

Успеха за своя тим осигури Веселин Атанасов. Той донесе победата в 65-тата минута. Голмайсторът реализира елегантно попадение в десния долен ъгъл на вратата на ФКСБ след пробив и асистенция на Джем Андонов. Помогна му и досег с гредата.

След осигуреното водачество в резултата с 1:0, разградчани имаха възможност да увеличат своята преднина отново чрез Веселин Атанасов след пробив и успореден пас на Тимур Мустафа, но топката бе избита от гол линията. И през двете полувремена играчите на Лудогорец успяха да създадат редица голови положения. През първата част на срещата с пропуски се отчетоха Васил Иванов, Петър Клявков, Джем Андонов.

Получи се хубав, двуостър мач, в който създадохме достатъчно ситуации за гол. Поздравявам момчетата, че се вложиха изцяло, макар времето да беше тежко за игра, коментира старши треньорът на Лудогорец U16 Милен Маронов.

Следващият мач на неговите "орли" вече ще бъде част от програмата на родното Елитно първенство до 16 години. В първата официална среща разградчани ще посрещнат у дома тима на Хебър (Пазарджик).

U16: Лудогорец - ФКСБ 1:0