Академия 3 Август 2024

Младите "орли" до 15 години отвяха с 5:0 ФКСБ

Талантливите "орли" от отбора на "Лудогорец" до 15 години отвяха своите съперници от румънския тим ФКСБ със забележителния резултат 5:0. Това бе...

Талантливите "орли" от отбора на "Лудогорец" до 15 години отвяха своите съперници от румънския тим ФКСБ със забележителния резултат 5:0. Това бе последна контрола за Талантите на Шампиона преди старта на шампионата, която се изигра в комплекс "Гнездо на орли".

На два пъти за своя тим още през първото полувреме се разписа Ахмед Манаф. Витомир Тодоров оплете кълбото във вратата на гостите от Букурещ за класическото 3:0. Голът бе реализиран след изпълнение на корнер. До края на първата част името си сред голмайсторите записа и Симеон Симеонов. След подновяването на играта Емир Демиров оформи крайния резултат 5:0.

Момчетата се представиха на добро ниво, на сто процента изпълниха тактическите указания, които тренирахме през седмицата. Смятам, че вече сме напълно готови за старта на първенството, заяви старши треньорът на Лудогорец U15 Светлин Иванов.

Шампионата в Елитната група до 15 години стартира идната събота, 10 август. Юношите на тринадесеткратния български шампион ще изиграят първия си мач от програмата на следващия, неделен ден, когато предстои да приемат на свой терен опонентите от "Добруджа" (Добрич).

U15: Лудогорец - ФКСБ 5:0