Академия 2 Април 2021

Лудогорец U17 и U15 победиха Етър в контроли

Формациите на Лудогорец от възрастови групи U17 и U15 победиха връстниците си от Етър (Велико Търново) в контроли, играни на терени в компрлекса...

Формациите на Лудогорец от възрастови групи U17 и U15 победиха връстниците си от Етър (Велико Търново) в контроли, играни на терени в компрлекса "Гнездо на орли".

По-големите, със старши треньор Христо Господинов, спечелиха с 6:0. През първото полувреме се разписаха Илия Янков и Петър Кирев.

През второто Денис Кехайов направи хеттрик, а един гол добави Димитър Иванов.

По-малките, водени от Емилиян Петров, се наложиха с 4:3. Разградчани поведоха още в първите минути на срещата с 2:0. Точни бяха Джанер Садетинов и Филип Гигов. "Болярите" намалиха в средата на първата част. При този резултат двата тима се оттеглиха за почивка.

Гостите успяха да изравнят минути след началото на второто полувреме. Константин Димитров и Джанер Садетинов от дузпа направиха резултата 4:2. Две минути преди края на редовното време Етър намали на 4:3.

За нас това бе полезна контрола. В нея опитахме тактически прийоми, които ще използваме в предстоящия мач с Ботев Пловдив за първенство. Някои неща се получиха, други не чак толкова. Имаме обаче достатъчно време, за да отстраним пропуските, коментира старши треньорът на  U17 Христо Господинов.

Използвахме контролата, за да дадем шанс на момчетата, които вземат по-рядко участие в мачовете. Не сме доволни от играта в защита. Допуснахме твърде много голове, което не е типично за нашия отбор, заяви старши треньорът на U15 Емилиян Петров.