Академия 28 Март 2021

Лудогорец U15 оглави класирането след 4:0 над Дунав

Лудогорец U15 оглави класирането в Елитната юношеска група до 15 години след победа с 4:0 над Дунав (Русе). Мачът от XIX кръг на първенството се игра...

Лудогорец U15 оглави класирането в Елитната юношеска група до 15 години след победа с 4:0 над Дунав (Русе). Мачът от XIX кръг на първенството се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Разградчани са с равен брой точки с втория Черно море, но с предимство в преките двубои. "Орлите" надвиха моряците с 3:1 у дома, а във Варна направиха 0:0.

Момчетата на Емилиян Петров откриха в 6-та минута. Джанер Садетинов намери добре Християн Атанасов и той не сбърка. Константин Димитров удвои в 15-та минута. Голът падна след разбъркване в наказателното поле и центриране от фланга на Християн Атанасов. Християн Атанасов бе точен за 3:0 в 30-та минута, след центриране на Ивайло Петров. Първото полувреме завърши при този резултат.

През второто "орлите" отбелязаха още едно попадение. Вкара го Никола Ботев, който бе най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле.

Изиграхме добър мач, с хубави постепенни атаки и добри разигравания. Създадохме много ситуации за гол, без да допуснем съперникът да застраши по-сериозно нашата врата, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Емилиян Петров.