Репортаж 7 Август 2020

Лудогорец II победи с 2:1 Миньор (Перник) на старта

Лудогорец II започна новия сезон с хубава победа над Миньор (Перник). Момчетата на Тодор Живондов спечелиха с минималното 2:1, но създадоха добри...

Лудогорец II започна новия сезон във Втора професионална лига с хубава победа над Миньор (Перник). Момчетата на Тодор Живондов спечелиха с минималното 2:1, но създадоха добри ситуации за гол и през голяма част от игровото време доминираха над своя съперник.

"Орлите" откриха още в 5-та минута. Георги Чукалов бе точен, след асистенция на капитана Цветослав Петров. В 17-та минута Димитър Митков излезе в добра позиция, след пас отново на Цветослав Петров, но вратарят Даниел Леонтиев спаси. Миньор успя да изравни в 24-та минута, след като Тони Стоичков засече с глава центриране от корнер. В 35-та минута Митков открадна една топка и намери Цветослав Петров, но силният удар на плеймейкъра прелетя над горната греда. Почивката дойде при резултат 1:1.

Домакините започнаха ударно втората част. В 54-та минута Митков обстрелва Леонтиев, но шутът му нямаше достатъчнво сила. Минута по-късно Владислав Найденов нахлу от ляво и намери Петър Караангелов, но халфът шутира над вратата. В 56-та минута Цветослав Петров бе фаулиран в наказателното поле и главният съдия Георги Гинчев посочи бялата точка. Минута по-късно Димитър Митков реализира точно наказателния удар за 2:1. До края на срещата гостите се опитаха да стигнат до изравняване, но разградчани се бранеха спокойно и организирано, за да дочакат последния съдийски сигнал като победители.

Мисля, че надиграхме категорично съперника. Можеше да затворим мача много по-рано, но пропуснахме добри ситуации. Допуснахме гол буквално от нищото, след ъглов удар и на младите ни състезатели им трябваше време, за да реагират. Справиха се и заслужават поздравления, коментира след края на срещата Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - МИНЬОР ПЕРНИК 2:1

1:0 Георги Чукалов (5)

1:1 Тони Стоичков (24)

2:1 Димитър Митков (57 - дузпа)

Лудогорец II: Владимир Русанов, Бранимир Костадинов, Хюсеин Кельовлуев (61 - Шоко), Цветослав Петров (капитан, 61 - Методий Стефанов), Петър Караангелов (84 - Велислав Минков), Тихомир Димитров, Петър Генчев, Димитър Илиев, Георги Чукалов (46 - Владислав Найденов), Ерол Дост, Димитър Митков (89 - Георги Вълчев)

Миньор (Перник): Даниел Леонтиев, Андреас Васев, Павлин Чиликов, Тони Стоичков, Илиян Илиев (76 - Радой Божилов), Веселин Васев, Кристиян Слишков (59 - Реджеб Халил), Виктор Райчев, Калоян Йосифов (76 - Антон Славчев), Томислав Павлов (капитан), Георги Нетов (62 - Даниел Гогов)