Репортаж 9 Ноември 2019

Владислав Стоянов се върна в игра след две години и осем месеца

Вратарят Владислав Стоянов се върна в игра за Лудогорец след две години и осем месеца възстановяване. Стражът записа 90 минути за втория отбор при...

Вратарят Владислав Стоянов се върна в игра за Лудогорец след две години и осем месеца възстановяване. Стражът записа 90 минути за втория отбор при домакинската загуба с 0:3 от Хебър в първенството на Втора професионална лига.

Стоянов предотврати чисти голове в 28-та и 38-та минута на мача. В първата ситуация той спаси опасен шут на Тодор Чаворски от фал. Топката летеше под горната греда, но стражът реагира на ниво и изби. При второто положение отново Чаворски стреля по тревата от няколко метра, а Стоянов плонжира и блокира удара му.

Лудогорец II можеше да открие в 17-та минута, но Иван Йорданов от чиста позиция стреля над вратата. В 25-та минута Илкер Будинов проби мощно по левия фланг, влезе в наказателното поле и шутира, но слабо и Александър Любенов улови. Първото полувреме завърши при нулево реми.

През второто Тодор Чаворски реализира в 73-та и 84-та минута, а в добавеното време Димитър Везалов оформи крайния резултат след удар с глава. Малко преди края на втората част играч на Хебър игра с ръка в наказателното поле, но главният съдия Валентин Станчев даде знак играта да продължи.

Загубихме тежко от съперник, който по никакъв начин не ни надигра. Сигурен съм, че ако бяхме реализирали ситуацията в началото на мача, нещата щяха да се развият по съвсем различен начин. Радващо е, че Владислав Стоянов се завърна на терена, поздравявам го, че преодоля такава тежка контузия, коменткира след последния съдийски сигнал Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II  -  ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:3

0:1 Тодор Чаворски (73)

0:2 Тодор Чаворски (84)

0:3 Димитър Везалов (90 + 3)

Лудогорец II: Владислав Стоянов, Тихомир Димитров (74 - Владислав Найденов), Илкер Будинов, Методий Стефанов (84 - Стефан Методиев) , Велислав Минков, Петър Генчев, Преслав Петров (капитан), Димитър Илиев, Иван Йорданов, Бранимир Костадинов (59 - Хюсеин Хюсеинов), Димитър Митков

Хебър: Александър Любенов, Андриан Краев (70 - Октай Хамдиев), Веселин Марчев, Даниел Пехливанов (90 + 1 - Георги Каракашев), Димитър Везалов, Цветелин Тонев, Слави Косов, Янко Ангелов (капитан), Божидар Васев, Владимир Гаджев (58 - Йордан Апостолов), Тодор Чаворски

Лудогорец II - Хебър 0:3