Академия 20 Април 2019

Лудогорец U15 отстъпи на ЦСКА-София с 0:1

Лудогорец U15 загуби с 0:1 гостуването си на ЦСКА-София за мача от XXIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Въпреки...

Въпреки поражението момчетата на Христо Господинов изиграха добър мач. Те не допуснаха много положения пред своята врата, а на свой ред създадоха 5 чисти ситуации за попадение.

Първата част премина равностойно и завърши без голове - 0:0. "Орлите" обаче трябва да съжаляват повече, защото пред тях се откриха две изключително удобни възможности за попадение, които бяха пропуснати.

През второто полувреме разградчани поставиха под сериозно напрежение отбраната на съперника в три ситуации. Отново обаче никой не съумя да нанесе точен удар. Домакините реализираха две минути преди края на редовното време, в 68-та минута. В последната минута от редовното време Ивайло Гущеров от състава на разградчани получи втори жълт, респективно червен картон. Попадението остана единствено до последния съдийски сигнал и бе достатъчно на ЦСКА-София, за да спечели.

Играхме добре и в големи периоди от срещата имахме превъзходство. Създадохме повече чисти ситуации за гол, но футболът не е логична игра и в крайна сметка загубихме. Аз съм доволен, че видях един отбор, който е надградил нивото си и демонстрира сериозно израстване, каза след края на срещата Христо Господинов.

Срещу ЦСКА-София Лудогорец U15 игра в състав: Християн Стоянов, Ивайло Гущеров, Несин Салим, Ибрям Сабил, Александър Занков, Любослав Маринов, Димитър Иванов, Радослав Захариев, Тончо Георгиев, Иван Аспарухов, Петко Петков (Йоан Йорданов).