Репортаж 20 Април 2019

Лудогорец с класика срещу Ботев (Пловдив)

Лудогорец постигна класическа победа с 3:0 над Ботев (Пд) в мач от XXX кръг на Първа лига. С успеха шампионите дръпнаха на ЦСКА-София с пет точки....

Лудогорец постигна класическа победа с 3:0 над Ботев (Пд) в мач от XXX кръг на Първа лига. С успеха шампионите дръпнаха на ЦСКА-София с пет точки. Малко по-рано конкурентът на Лудогорец направи 0:0 с Левски. Над всички във вчерашния мач в Разград бе Якуб Шверчок. Полякът отбеляза два гола, след като влезе принудително през първото полувреме заради травма на Клаудио Кешерю. Другото попадение бе дело на Драгош Григоре от дузпа, отсъдена за фаул срещу Марселиньо.

Лудогорец имаше превъзходство през целия мач и пропусна далеч по-изразителна победа. Преди почивката Клаудио Кешерю притесни Стойчо Стоев и съотборниците си, след като получи удар в главата, заради което бе заменен принудително. Състоянието на румънския голаджия обаче е стабилно и той ще бъде на линия още за неделната тренировка. Преди двубоя Кешерю бе награден със специален плакет за 100-те си гола със зелената фланелка от директора "Спортна администрация" Георги Караманджуков. Абел Анисе, който влезе в игра след почивката, записа своя мач №100 за Лудогорец.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Черно море. Мачът е идния петък на стадион "Тича" във Варна от 18,15 ч.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 3:0

1:0 Драгош Григоре (37')
2:0 Якуб Шверчок (45' +1)
3:0 Якуб Шверчок (89')

Лудогорец: Пламен Илиев, Сисиньо, Георги Терзиев, Драгош Григоре, Яцек Горалски (58 - Абел Анисе), Антон Недялков, Светослав Дяков, Адриан Попа, Марселиньо, Вандерсон (90 - Джоди Лукоки), Клаудио Кешерю (22 - Якуб Шверчок);

Ботев: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Лазар Марин, Димитър Пиргов, Тодор Неделев, Александър Тонев (62 - Антон Карачанаков), Джонатан Перейра (76 - Еберт Кардосо), Феребори Доре, Кристиан Добрев, Васил Шопов, Костадин Ничев (46 - Радослав Апостолов)

Жълти картони: Яцек Горалски (Лудогорец); Тодор Неделев (Ботев).

Лудогорец - Ботев (Пловдив) 3:0