Академия 20 Април 2019

Лудогорец U17 направи 1:1 с ЦСКА-София в Панчарево

Лудогорец U17 направи равенство 1:1 при гостуването си на ЦСКА-София за мача от XXIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години....

Лудогорец U17 направи равенство 1:1 при гостуването си на ЦСКА-София за мача от     XXIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години.

Момчетата на Стефан Славов изиграха здрав мач, като в големи периоди от двубоя  стояха по-добре на терена от своите домакини. Те нанесоха своя удар в 44-та минута, когато Петър Георгиев реализира отсъдената за нарушение срещу Валентин Цветанов дузпа.

През втората част събитията на терена не се промениха съществено, а головите положения и пред двамата вратари не бяха много. Домакините успяха да изравнят в 74-та минута, след центриране от статично положение и меле в наказателното поле. "Орлите" отбелязаха втори гол чрез Калоян Симеонов, но той бе отменен заради спорна засада.

Доволен съм от момчетата, от старанието им и тактическата дисциплина.  Получи се двуостър мач, в който те се противопоставиха на своя съперник, както трябва. Има още какво да се желае обаче от завършващата фаза и ще работим върху това, коментира след последния съдийски сигнал Стефан Славов.

Срещу ЦСКА-София Лудогорец U17 игра в състав: Дамян Дамянов, Иво Ангелов, Алекс Луканов, Анастас Пемперски, Валентин Цветанов, Димитър Михалев, Петър Георгиев, Хидает Хюсеин, Георги Николов, Стефан Статев, Калоян Симеонов (Росен Иванов, Стилиян Спасов, Даниел-Виктор Кънчев).