Репортаж 7 Октомври 2018

Лудогорец пожали 4:1 Ботев в Монтана

Лудогорец разгроми с 4:1 Ботев (Враца) в Монтана. Шампионите отбелязаха четирите гола през първото полувреме, като с хеттрик блесна Клаудио Кешерю....

Лудогорец разгроми с 4:1 Ботев (Враца) в Монтана. Шампионите отбелязаха четирите гола през първото полувреме, като с хеттрик блесна Клаудио Кешерю. Другото попадение бе дело на Джоди Лукоки. За домакините се разписа Валери Домовчийски. Лудогорец пропусна куп положения, с което и възможността да постигне успех с двуцифрен резултат.

За българския шампион участие нe взе Козмин Моци, който изтърпява наказание за натрупани картони. Лудогорец поведе в десетата минута. Вандерсон изведе Лукоки сам срещу вратаря, но бързоногото крило шутира право в стража Костов, който изби. При добавката холандецът опъна мрежата от малък ъгъл - 0:1. В 20-ата минута Лудогорец взе комфортен аванс. Вандерсон намери прецизно набралия отдясно скорост Лукоки. Той подаде без подготовка към Марселиньо. Бразилецът върна към Кешерю, който прониза Костов - 0:2. "Орлите" можеха да си решат мача, но след второто попадение Марселиньо пропусна на два пъти сам срещу вратаря само в рамките на две минути. В 28-ата минута Вандерсон отправи топовен изстрел, но вратарят на врачани реагира светкавично и изби в корнер. Масираният натиск на Лудогорец даде за трети път резултат в 39-ата минута. Кешерю изведе Лукоки отдясно. Крилото върна жеста на своя съотборник, като румънският голаджия заби топката безпощадно в горния ъгъл - 0:3. В 43-ата минута Кешерю оформи своя хеттрик с удар от въздуха, след асистенция на Лукоки - 0:4.

Втората част стартира с голово положение пред вратата на домакините. Влезлият на почивката Лукаш Саша имаше добра възможност да се разпише, но шутира право в обсега на вратаря на Ботев. В 53-ата минута врачани върнаха едно попадение с първата си смислена атака до този момент. Петър Атанасов центрира към Домовчийски, който забоде кълбото в мрежата с глава.
Оттук до края на срещата на терена имаше един тим - този на гостите от Разград. В 63-ата минута Кешерю пропусна да запише чътвърти гол на сметката си. Лукаш Саша се пусна по крилото и върна към своя съотборник. Голмайсторът на "орлите" обаче не успя да засече от няколко метра. Минута по-късно и Марселиньо се отличи със сериозен пропуск. В 70-ата минута Густаво Кампаняро реши да не остава по-назад и повтори упражнението. Бразилецът шутира от чиста позиция, но Костов демонстрира класа и изби в корнер. В 74-ата минута Вандерсон направи пореден пропуск. Този път техниката на бразилеца му изневери и той шутира в аут от чиста позиция, след хубав пас от страна на Натанаел.
В минутите до края мачът се доиграваше и на терена не се случи нищо интересно.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЛУДОГОРЕЦ 1:4

0:1 Джоди Лукоки (10`)
0:2 Клаудио Кешерю (20`)
0:3 Клаудио Кешерю (39`)
0:4 Клаудио Кешерю (43`)
1:4 Валери Домовчийски (53`)

БОТЕВ: Красимир Костов, Илия Миланов (46 - Валери Домовчийски), Емил Стоев, Йордан Апостолов, Ивайло Михайлов, Мариян Иванов, Андреас Васев, Георги Вълчев, Петър Атанасов, Валери Божинов (78 - Даниел Генов), Спас Георгиев (60 - Юлиян Ненов)

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Георги Терзиев, Вандерсон, Светослав Дяков (63 - Яцек Горалски), Густаво Кампаняро (73 - Рафаел Форстър), Джоди Лукоки, Натанаел, Сисиньо (46 - Лукас Саша), Марселиньо, Клаудио Кешерю

Жълти картони: Ивайло Михайлов, Валери Божинов (Ботев); Сисиньо, Яцек Горалски (Лудогорец).