Репортаж 7 Октомври 2018

Лудогорец U19 с категорично 5:2 срещу Нефтохимик

Лудогорец U19 постигна категорична победа с 5:2 над връстниците си от Нефтохимик (Бургас). Мачът от X кръг на първенството в Елитната юношеска група...

Лудогорец U19 постигна категорична победа с 5:2 над връстниците си от Нефтохимик (Бургас). Мачът от X кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Радослав Комитов изиграха много силно първо полувреме, в което създадоха куп проблеми на отбраната на съперника. Първият гол падна в 28-ата минута. Димитър Митков прати топката в мрежата след добре проведена постепенна атака. Три минути по-късно Петър Караангелов реализира за 2:0. В 37-ата минута, след корнер, Кристиян Кънчев с глава отбеляза за 3:0. Автор на четвъртото попадение стана Георги Стоянов в 41-ата минута. През първата част "орлите" се скъсаха да пропускат. От удобни ситуации не успяха да поразят целта Димитър Митков и Петър Караангелов по два пъти, Николай Томов, Георги Бабалиев и Кристиян Кънчев. Георги Стоянов пък удари греда.

През второто полувреме, успокоени от солидния си аванс, разградчани намалиха темпото. В 51-ата минута Димитър Митков отново завърши точно добра постепенна атака за 5:0. До края на срещата гостите успяха да върнат два гола, като пропуснаха и дузпа. Две попадения за Лудогорец U19 на Станислав Вълчев и Василен Марков бяха отменени заради дискусионни засади.

Изиграхме първото полувреме на високо ниво, с добра динамика, хубав контрол върху топката и интересни комбинации. Второто бе далеч по-слабо, като причината е, че сериозната преднина доведе до известно отпускане. Като цяло съм доволен от отбора, коментира след последния съдийски сигнал Радослав Комитов.

Срещу Нефтохимик (Бургас) Лудогорец  U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Георги Вълчев, Василен Марков, Николай Томов, Петър Караангелов, Кристиян Кънчев, Стефан Методиев, Георги Стоянов, Георги Бабалиев, Димитър Митков (Хюсеин Хюсеинов, Димитър Жеков, Станислав Вълчев, Велислав Минков).