Академия 6 Октомври 2018

Лудогорец U17 завърши 1:1 с Витоша (Бистрица)

Лудогорец U17 не успя да победи връстниците си от Витоша (Бистрица) и стигна само да равенство - 1:1. Мачът от VI кръг на първенството в Елитната...

Лудогорец U17 не успя да победи връстниците си от Витоша (Бистрица) и стигна само да равенство - 1:1. Мачът от VI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Юри Васев излязоха на терена без двама от основните си халфове - Петър Георгиев и Даниел-Виктор Кънчев, които са контузени. В средата на първата част заради травма играта напусна трети важен полузащитник - Хидает Хюсеин. Това сложи своя отпечатък върху срещата и тимът не показа най-доброто, на което е способен. "Орлите" откриха резултата в 27-ата минута. Голът отбеляза Онур Чолак. Три минути преди края на първата част гостите успяха да отнемат една топка от отбраната и да изравнят резултата. До почивката разградчани пропуснаха три чисти положения за попадение чрез Калоян Симеонов, Онур Чолак и Георги Николов. Последните двама излязоха очи в очи с вратаря на съперника, но не успяха да го преодолеят.

През втората част темпото спадна и головите положения липсваха. Ситуацията се усложни допълнително за възпитаниците на Юри Васев в 69-ата минута, когато Калоян Симеонов бе изгонен от главния рефер заради реплика. Закономерно последният съдийски сигнал прозвуча при този резултат - 1:1.

Няма как да съм доволен от равенството, но трябва да отбележа, че то до голяма степен се дължи на нещастното за нашия отбор стечение на обстоятелствата. След контузиите на трима основни халфове нямахме достатъчно съзидателност в играта, така че ремито е логично, коментира след двубоя Юри Васев.

Срещу Витоша (Бистрица) Лудогорец  U17 игра в състав: Дамян Христов, Ивелин Ангелов, Георги Маджаров, Алекс Луканов, Валентин Цветанов, Димитър Василев, Хидает Хюсеин, Георги Николов, Георги Владимиров, Онур Чолак, Калоян Симеонов  (Хакъ Хакъев, Давид Гарабедов, Иван Донецк).