Репортаж 6 Октомври 2018

Лудогорец II победи Арда в Кърджали

Лудогорец II постигна важна победа над амбициозния тим на Арда в Кърджали с 1:0. Мачът от X кръг на първенството във Втора професионална лига се игра...

Лудогорец II постигна важна победа над амбициозния тим на Арда в Кърджали с 1:0. Мачът от X кръг на първенството във Втора професионална лига се игра на стадион „Арена Арда”. Момчетата на Ради Здравков изиграха срещата с максимална концентрация и строга тактическа дисциплина. Те се защитаваха умело и контраатакуваха на скорост при всяка възможност.

През първата част, след такава контраатака, Андриан Димитров излезе очи в очи с Иван Караджов, но пропусна.  След това Доминик Янков успя да преодолее двама бранители и да намери пролука за стрелба. Стражът на домакините обаче се намеси добре и спаси. В 41-ата минута Илкер Будинов шутира от границата на пенала, топката се отклони в защитник и спря в мрежата – гол и 1:0.

През втората част домакините заиграха още по-агресивно и нападателно, но добре подредени и спокойни, възпитаниците на Ради Здравков се справяха с техния натиск. Чудесни прояви на вратата имаше Даниел Наумов. Три минути преди края на срещата Димитър Илиев бе изгонен за втори жълт, респективно червен картон, но и с човек по-малко „орлите” не допуснаха изравняване.

Поздравявам момчетата за тактическата дисциплина, влагането и себераздаването, които демонстрираха в мача. Бяхме по-пасивни в атака, отколкото е характерно за нашия стил на игра, но в защита стояхме много стабилно, не допуснахме гол и успяхме да вземем трите точки, коментира след последния съдийски сигнал помощник-треньорът Галин Иванов.

Арда (Кърджали) - Лудогорец II     0:1
0:1  Илкер Будинов (41)

Арда (Кърджали): Иван Караджов, Пламен Крумов, Румен Сандев, Аркан Исуф (47 - Венцислав Христов), Венцислав Бенгюзов, Деян Лозев, Красимир Илиев (65 - Митко Плахов), Димитър Законов, Веселин Марчев, Георги Андонов (47 - Лукас Мартинс), Димитър Макриев.

Лудогорец II: Даниел Наумов, Преслав Петров, Тихомир Димитров, Илкер Будинов (62 – Сердар Юсуфов), Олег Димитров, Ивайло Климентов, Андриан Димитров (83 – Мартин Милков), Ерол Дост, Димитър Илиев, Доминик Янков, Иван Йорданов (57 – Лъчезар Ковачев).

Жълти картони: Деян Лозев, Венцислав Бенгюзов Арда (Кърджали) /

Доминик Янков, Димитър Илиев, Олег Димитров, Даниел Наумов (Лудогорец II)

Червен картон: Димитър Илиев (Лудогорец II)