Академия 23 Септември 2018

Лудогорец U17 загуби от Септември с 3:5

Лудогорец U17 загуби от Септември (София) с 3:5 в луд мач, който можеше да завърши с реми и дори с победа на "орлите". Двубоят от IV кръг...

Лудогорец U17 загуби от Септември (София) с 3:5 в луд мач, който можеше да завърши с реми и дори с победа на "орлите". Двубоят от IV кръг на първенството в елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Юри Васев направиха силно първо полувреме. Те поведоха с 1:0 в 7-ата минута, след гол на Хидает Хюсеин. В 13-ата минута гостите изравниха със силен удар отдалеч. "Орлите" поведоха с 2:1 в 36-ата минута. Петър Георгиев направи хубав индивидуален пробив, а Калоян Симеонов засече на близката греда и прати топката в мрежата.

В първите минути на втората част Септември изравни след дузпа. Между 52-та и 63-та минута гостите използваха ръстовото си превъзходство по най-добрия начин. След центрирания от статични положения и разбърквания те успяха да отбележат 3 гола, за да поведат с 2:5. След неблагоприятния развой, "орлите" притиснаха съперника и създадоха 3 много чисти положения за гол, но не им достигнаха шанс и концентрация, за да ги реализират. Калоян Симеонов оформи крайния резултат в 87-ата минута, след като стигна първи до една отбила се от гредата топка и я прати в мрежата.

Играхме добре цели 80 минути, а се сринахме през останалите 10. Допуснахме индивидуални и отборни грешки. При 2:5 създадохме достатъчно добри ситуации, за да изравним и даже да спечелим, но това е футболът. Не е за подценяване, че съперникът ни е силен отбор, съставен от високи и много здрави физически момчета. Има такива мачове, важното е да си извадим нужните поуки и да не повтаряме повече допуснатите днес грешки, коментира след края на срещата Юри Васев.

Срещу Септември София Лудогорец 17 игра в състав: Дамян Христов, Ивелин Ангелов, Алекс Луканов, Георги Маджаров, Валентин Цветанов, Хидает Хюсеин, Петър Георгиев, Димитър Василев, Георги Владимиров, Онур Чолак, Калоян Симеонов (Стилиян Спасов, Даниел-Виктор Кънчев, Георги Николов, Хакъ Хакиев).