Репортаж 23 Септември 2018

Лудогорец обърна Ботев (Пловдив)

Лудогорец постигна обрат от 0:2 до 3:2 срещу Ботев (Пловдив) в мач от IX кръг на Първа професионална лига. Домакините повеодха с 2:0 в началото на...

Лудогорец постигна обрат от 0:2 до 3:2 срещу Ботев (Пловдив) в мач от IX кръг на Първа професионална лига. Домакините повеодха с 2:0 в началото на мача с попадения на Серкан Юсеин и Тодор Неделев.

Шампионите стигнаха до пълен обрат след почивката. Козмин Моци намали от дузпа в 58-ата минута, а само четири по-късно дебютантът със зелената фланелка Мей Махлангу изравни с глава. Победното попадение падна в самия край на двубоя. Разписа се Марселиньо след асистенция на Махлангу.

"Канарчетата" вкараха гол още в осмата минута. Серкан Юсеин премина Козмин Моци и с прецизен изстрел не остави шанс на Ренан за 1:0. В 14-ата минута домакините за втори път шокираха българския шампион. Тодор Неделев отбеляза за 2:0 от фаул с левия крак. Няколко минути по-късно Клаудио Кешерю имаше идеална възможност да намали, но пропусна да се разпише сам срещу вратаря. В 41-ата минута Серкан Юсеин центрира към Кристиан Димитров, той стреля с глава от близка дистанция, но право в ръцете на Ренан.

През втората част Лудогорец излезе на игралното поле коренно преобразен. Момчетата на Пауло Аутори спечелиха центъра на терена и започнаха да атакуват масирано по крилата, което им донесе успех. Ключов момент бе влизането в игра на Махлангу, който записа успешен дебют с екипа на "орлите". В 58-ата минута Сисиньо влезе мощно в наказателното поле и бе повален отзад от Афонсо. Главният съдия Ивайло Стоянов отсъди дузпа. Зад топката застана Козмин Моци, който не сбърка за 2:1. Четири минути по-късно новото попълнение на Лудогорец - Махлангу, изравни след красива скоростна атака. Джоди Лукоки направи двойно подаване със свой съотборник и центрира към Махлангу. Халфът отправи силен изстрел с глава за 2:2. В 70-ата минута Неделев премина двама от Лудогорец и се озова на голова позиция. Халфът обаче шутира с десния крак над напречната греда. Лудогорец отговори чрез Махлангу, който отправи мощен удар. За късмет на Кайзер топката профуча на сантиметри над напречната греда. Шест минути преди края на двубоя Лудогорец имаше възможност да осъществи обрат. Марселиньо стреля от добра позиция, но кълбото попадна право в обсега на стража на домакините. В 88-ата минута все пак шампионът осъществи пълен обрат. В герой за разградчани се превърна Марселиньо, който отбеляза красив гол с пета след асистенция на Махлангу.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ 2:3

1:0 Серкан Юсеин (8')
2:0 Тодор Неделев (14')
2:1 Козмин Моци (58') - дузпа
2:2 Мей Махлангу (62')
2:3 Марселиньо (88')

БОТЕВ: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Костадин Ничев, Йордан Минев, Кристиан Димитров, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Антонио Вутов (75 - Лъчезар Балтанов), Диого Кампос (82 - Васил Шопов), Густаво Афонсо (66 - Стивън Петков)

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Козмин Моци, Сисиньо, Натанаел, Светослав Дяков (46 - Мей Махлангу), Яцек Горалски, Вандерсон, Димо Бакалов (62 - Джоди Лукоки), Марселиньо (93 - Лукас Саша), Клаудио Кешерю

Жълти картони: Радослав Терзиев, Костадин Ничев, Серкан Юсеин, Антонио Вутов (Ботев); Козмин Моци, Светослав Дяков, Клаудио Кешерю (Лудогорец).