Академия 23 Септември 2018

Лудогорец U15 завърши 1:1 със Септември в Разград

Лудогорец U15 и Септеври (София) завършиха 1:1 в мача си от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Двубоят се игра на един...

Лудогорец U15 и Септеври (София) завършиха 1:1 в мача си от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Гостите владееха повече топката, но момчетата на Христо Господинов контраатакуваха опасно и създадоха повече и по-чисти ситуации за гол. "Орлите" откриха в 20-ата минута. Тончо Георгиев проби мощно през почти половината терен и намери добре Петко Петков, който с премерен удар реализира за 1:0. Шест минути по-късно опасна акция на разградчани бе спряна с нарушение в наказателното поле. Янислав Дюлгеров обаче пропусна отсъдената дузпа.

През втората част ситуацията на терена не се промени съществено. "Орлите" използваха добре празните пространства и контраатакуваха при всяка удобна възможност. Гостите пък залагаха на удари от далечна и средна дистанция. В 51-ата минута Септември успя да изравни след центриране от статично положение. До края на срещата други попадения не паднаха и двата тима трябваше да се задоволят с по една точка.

Можем да съжаляваме, че не победихме, най-вече заради пропусната дузпа, но и заради съдадените по-чисти ситуации за гол. Доволен съм от момчетата, защото проявиха тактическа дисциплина и изпълниха стриктно поставените им задачи за водене на срещата, коментира след последния съдийски сигнал Христо Господинов.

Срещу Септември София Лудогорец  U15 игра в състав: Християн Стоянов, Димитър Димитров, Несин Халим, Ивайло Гущеров, Александър Занков, Любослав Маринов, Теодор Димитров, Мартин Мартинов, Тончо Георгиев, Янислав Дюлгеров, Петков Петков (Иван Аспарухов, Росен Земеделски).