Академия 6 Май 2018

Лудогорец U17 вкара 5 на Марек в Дупница

Лудогорец U17 постигна победа с категоричното 5:0 срещу Марек в Дупница, в мач от XXVI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години....

Резултатът в двубоя откри Петър Караангелов в 25-ата минута, след като завърши отблизо многоходова атака на "орлите". Седем минути по-късно Преслав Петков скочи най-високо след центриране от фар и с глава реализира за 2:0. Момчетата на Петър Пенчев създадоха още няколко чисти ситуации за гол, но резултатът остана непроменен до почивката.

През втората част разградчани направиха преднината си класическа в 56-ата минута.  Мартин Русков се оказа най-съобразителен след центриране от ъглов удар и прати топката в мрежата. В 62-ата минута Георги Бабалиев вкара за 4:0, след хубава атака на "орлите". Петият гол бе дело на Николай Георгиев, който реализира след добър извеждащ пас през центъра на отбраната.

Постигнахме убедителна победа, при това на терен, който бе труден за игра. Доволен съм от желанието и дисциплината, които демонстрираха момчетата. Не е добре, че за пореден път изпуснахме много положения за гол. Явно трябва да работим повече върху този компонент, коментира след последния съдийски сигнал Петър Пенчев.

Срещу Марек (Дупница) Лудогорец U17 игра в състав: Диан Колев, Никола Ганчев, Мартин Русков, Алекс Луканов, Димитър Жеков, Кирил Янакиев, Петър Караангелов, Велислав Минков, Преслав Петков, Георги Бабалиев, Владислав Найденов (Петър Георгиев, Николай Георгиев, Веселин Николаев, Джафер Джафер).