Репортаж 7 Май 2018

Лудогорец II с домакинска класика срещу Оборище (Панагюрище)

Лудогорец II изигра силен мач срещу Оборище (Панагюрище) и спечели ценна победа, при това с класическия резултат 3:0. Двубоят от XVIII кръг на...

Лудогорец II изигра силен мач срещу Оборище (Панагюрище) и спечели ценна победа, при това с класическия резултат 3:0. Двубоят от XVIII кръг на първенството във Втора професионална лига се проведе на стадиона в комплекса "Гнездо на орли".

Още от началните минути на първото полувреме момчетата на Ради Здравков имаха териториално и игрово превъзходство, а гостите се опитваха да застрашат Васил Симеонов с редки контраатаки. "Орлите" създадоха няколко добри ситуации за гол, но Светослав Ковачев и Венцислав Керчев нямаха шанс да поразят целта. Двата тима се оттеглиха за почивка при нулево равенство.

През втората част картината на терена не се промени особено, но разградчани трябваше да почакат за първия гол до 70-ата минута, когато се разписа Доминик Янков. Само две минути по-късно Георги Терзиев скочи най-високо след центриране от фал и с глава удвои. В добавеното време Денислав Александров изстреля от средна дистанция истински снаряд, който се заби в горния ъгъл за 3:0.

Ценна победа за нас. Това, че я постигнахме с този категоричен резултат, не означава, че ни е било лесно. Тук  е мястото да благодарим на всички момчета в отбора, които доказаха, че имат място в професионалния футбол, коментира след последния съдийски сигнал помощник-треньорът на Лудогорец II Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II -  ОБОРИЩЕ  (ПАНАГЮРИЩЕ) 3:0

1:0 Доминик Янков (70')
2:0 Георги Терзиев (72')
3:0 Денислав Александров (90' + 3)

Лудогорец II: Васил Симеонов, Венцислав Керчев, Денислав Александров, Яцек Горалски (60 - Доминик Янков), Преслав Петров, Георги Терзиев, Ивайло Климентов (83 - Томас Цвятков), Олег Димитров, Цветомир Панов, Светослав Ковачев (79 - Кристиян Китов), Димитър Митков.

Оборище Панагюрище: Александър Конов, Ангел Делчев, Васил Попов, Джордж Лукас, Мартин Василев, Никола Георгиев, Емил Колев (75 - Илия Карапетров), Тодор Чаворски, Мариян Наплатанов (81 - Мартин Сандов), Елидиано Лима (46 - Лъчезар Ангелов), Фернандо Кавалканте.