Репортаж 5 Май 2018

Лудогорец прекъсна серия от 14 победа след 0:0 срещу ЦСКА-София

Лудогорец направи 0:0 с ЦСКА-София в дербито на кръга. Така шампионите прекъснаха серия от 14 поредни победи, но остават на 13 точки пред доскорошния...

Лудогорец направи 0:0 с ЦСКА-София в дербито на кръга. Така шампионите прекъснаха серия от 14 поредни победи, но остават на 13 точки пред доскорошния си конкурент за титлата. В следващия кръг "орлите" приемат Левски. След този мач отборът ще получи златните медали и купата за седмата поредна титла.

Срещу ЦСКА-София Лудогорец започна без Марселиньо, Вандерсон и Клаудиу Кешерю, които останаха на пейката. Извън групата поради контузия бе Джоди Лукоки. Първата по-сериозна опасност обаче бе пред вратата на домакините, когато в 6-ата минута Кампаняро стреля от 22 метра, но над напречната греда.  Последва добра атака през центъра на ЦСКА-София, но Броун изпревари Бланко. Лудогорец отговори подобаващо с опасна атака в 24-ата минута, когато Мисиджан изведе Лукас Саша през центъра на терена, халфът шутира от границата на наказателното поле, но слабо и Черниаускас спаси. Най-доброто положение за гол през първата част дойде в 44-ата минута. Тогава Шверчок получи пас от Натанаел, завъртя се на 90 градуса и шутира от двайсетина метра по земя, топката се отби в гредата, а след това в ръката на Черниаускас и излезе в корнер.

В началото на втората част Кирил Десподов стреля, но Броун спаси. В 47-ата минута пък Моци за малко не допусна груба грешка, когато изпусна Бланко, но се хвърли на шпагат и изби топката. Тя бе поета с ръце от колумбиеца и реферът Никола Попов правилно отсъди фаул на откъсващия се сам срещу вратаря "червен" нападател. В 71-ата минута ЦСКА-София можеше да открие резултата при най-чистото си положение в двубоя. Манолев проби отдясно и намери отлично непокрития Десподов, който стреля от 15-16 метра и нацели десния страничен стълб. След тази ситуация наставникът на гостите Димитър Димитров пусна в игра Марселиньо и Кешерю. С тяхното влизане Лудогорец започна да владее повече топката от своя противник. На два пъти орлите имаха шанс да направят нещо интересно чрез Върджил Мисиджан, но първо Бодуров го блокира добре, а после холандецът не успя да спре трудно подаване на Марселиньо, чрез което се бе озовал сам срещу вратаря.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

ЦСКА-СОФИЯ: Витаутас Черниаускас, Жеферсон, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Стойчо Атанасов (90+3 -  Александър Георгиев), Станислав Манолев, Рубен Пинто, Тиаго Родригес, Кристиян Малинов, Хеан Бланко (70 - Раул Лое), Кирил Десподов

ЛУДОГОРЕЦ: Хорхе Брун, Козмин Моци, Рафаел Форстър, Игор Пластун, Светослав Дяков (76 - Марселиньо), Густаво Кампаняро, Лукас Саша, Върджил Мисиджан, Натанаел, Сисиньо, Шверчок (76 - Клаудио Кешерю)

Жълти картони: Стойчо Атанасов (ЦСКА-София); Рафаел Форстър, Сисиньо (Лудогорец).

ЦСКА-София - Лудогорец 0:0