Репортаж 3 Март 2018

Лудогорец с трудна победа над Септември

Лудогорец победи трудно Септември с 1:0 в мач от 23 кръг на Първа лига. Голът падна в последната минута на мача. Клаудио Кешерю се разписа от дузпа,...

Лудогорец победи трудно Септември с 1:0 в мач от 23 кръг на Първа лига. Голът падна в последната минута на мача. Клаудио Кешерю се разписа от дузпа, осъдена за фаул срещу Марселиньо.

През първото полувреме Лудогорец имаше тотално превъзходство и пропусна няколко чисти положения. Пред Шверчок и Вандерсон по два пъти се откри възможност да отбележат гол, но вратарят на гостите Галев имаше шанс и топката не влезе във вратата му. В 31-ата минута Марселиньо изведе Лукоки в чиста позиция, но останал сам срещу стража на Септември, холандецът пропусна.

След почивката “орлите” отново имаха преимущество, като положенията пред Галев не липсваха. Влезлият като резерва Кешерю и Натанаел бяха близо до гола, но Галев имаше ден. Борис Галчев от Септвмври бе изгонен за два жълти картона след груби фаулове. Така се стигна до последната минута, в която Лудогорец заслужено взе трите точки.

ЛУДОГОРЕЦ - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 1:0

1:0 Клаудиo Кешерю (90+4') - дузпа

Лудогорец: Хорхе Брун, Цветомир Панов, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Густаво Кампаняро, Натанаел, Яцек Горалски (56 - Абел Анисе), Вандерсон, Джоди Лукоки (85 - Светослав Ковачев), Марселиньо, Якуб Шверчок (56 - Клаудио Кешерю).

Септември: Валентин Галев, Васил Добрев, Луис Перейра, Елтон, Иван Стоянов, Антони Иванов, Иван Тилев, Асен Чандъров (70 - Фабиано Алвеш), Станислав Маламов (73 - Борис Галчев), Ишмаел Байду (63 - Крис Гади), Мирослав Будинов.

Жълти картони: Марслеиньо, Клаудио Кешерю (Лудогорец); Валентин Галев, Иван Стоянов, Ишмаел Байду, Борис Галчев (Септември).

Червен картон: Борис Галчев (Септември).

Лудогорец - Септември (София) 1:0