Академия 10 Март 2024

Лудогорец U16 доказаха, че са най-добрите с категорична победа 4:0 над Септември (София)

Елитните играчи на Лудогорец U16 доказаха, че са най-добрите сред връстниците си при категоричната победата с 4:0 над Септември (София). Мачът от...

Елитните играчи на Лудогорец U16 доказаха, че са най-добрите сред връстниците си в страната при категоричната победата с 4:0 над Септември (София). Мачът от XVIII кръг се игра в комплекс "Гнездо на орли".

Футболистите на старши треньора Росен Маринов тотално доминираха на терена и през двете полувремена. Резултатът откри Илиян Гатински в 20-тата минута, завършвайки красиво изградена атака на съотборниците си. Максим Минков и Калоян Божков пропуснаха да увеличат преднината за "зелените", след като не се възползваха от разкрилите се чисти голови положения.

След подновяването на играта през второто полувреме за Лудогорец се разписа Мартин Николов. В 54-тата минута той отбеляза красив гол с глава след статично положение. Точен за 3:0 бе Димитър Мрънков в 61-вата минута, а крайното 4:0 оформи Калоян Божков 6 минути по-късно.

През второто полувреме отличната игра на "орлетата" разкри пред тях още няколко голови ситуации.

Поздравявам отбора за изнесения силен мач. Показахме и доказахме, че играем най-добрия футбол за възрастта в България и то срещу един от преките ни конкуренти за първото място, коментира гордият наставник на Лудогорец U16 Росен Маринов.

U16: Лудогорец - Септември 4:0