Академия 9 Декември 2023

Лудогорец U17 пречупи с 2:1 Септември

Лудогорец U17 пречупи с 2:1 Септември в отложен мач от X кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Разградчани гостуваха за...

Лудогорец U17 пречупи с 2:1 Септември в отложен мач от X кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Разградчани гостуваха за срещата. С трите точки от успеха талантите на Шампионите останаха втори във временното класиране на точка от Черно море, но и с мач по-малко.

През първото полувреме изгодна ситуация за попадение се откри пред Петър Люцканов, но той не намери очертанията на вратата. В опасна близост до целта преминаха удари на Филиг Гигов, Янко Ажуани и Георги Пенев. Почивката дойде при нулево реми.

След подновяването на играта Исмет Хасан откри в 52-та минута след двойно подаване с Петър Люцканов.- В 65-та минута домакините изравниха след ъглов удар. Още в ответната атака "орлите" възстановиха аванса си. В 66-та минута Филип Гигов прати кълбото в мрежата с глава след корнер, а центрирането бе на Исмет Хасан.

Отборът заслужава поздравления за успеха. Победихме силен съперник и то с добра игра. Момчетата демонстрираха сериозно израстване през есента и показаха, че се най-силният състав в групата. Вярвам, че през пролетта ще сме още по-силни и имаме всички шансове да триумфираме с титлата, коментира след края на двубоя старши треньорът Мартин Цирков.