Академия 9 Декември 2023

Лудогорец U16 подчини Септември и ще зимува на върха

Лудогорец U16 подчини с 2:1 Септември в София в отложен мач от III кръг на първенството в Елитната юношеска група до 16 години. С успеха "орлите"...

Лудогорец U16 подчини с 2:1 Септември в София в отложен мач от III кръг на първенството в Елитната юношеска група до 16 години. С успеха "орлите" натрупаха аванс от 5 точки пред този съперник и и ще зимуват на върха в класирането.

Още до десетата минута през първото полувреме момчетата на Росен Маринов имаха две чудесни възможности да открият резултата. Те се откриха пред Максим Минков и Димитър Мрънков, но те не успяха да се разпишат. Почивката дойде при нулево реми.

Второто полувреме започна с добро положение за Илиан Гатински в 50-та минута, но той стреля край вратата. В 57-та минута "орлите" откриха резултата. Иван Анастасов се извиси след ъглов удар и с глава прати топката в мрежата. Центрирането бе на Елисей Съров. Домакините успяха да изравнят в 81-та минута след пряк свободен удар. Димитър Мрънков отбеляза победния гол в 83-та минута. Той засече ефектно с пета центриране по тревата на Елисей Съров.

Този мач бе дерби между първия и втория във временното класиране и сме щастливи, че го спечелихме. За пореден път показахме шампионски манталитет. Поздравявам момчетата за успеха и за представянето им през есенния полусезон. Трябва да се подготвим добре през зимната пауза, за да можем напролет да се поздравим със златните медали, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Росен Маринов.