Академия 15 Ноември 2023

Лудогорец U18 стопи 2 гола аванс на Левски за 8 минути

Лудогорец U18 стопи два гола аванс на Левски за осем минути, но стигна само до равенство 2:2 в първи четвъртфинал от турнира за Купата на БФС. Мачът...

Лудогорец U18 стопи два гола аванс на Левски за осем минути, но стигна само до равенство 2:2 в първи четвъртфинал от турнира за Купата на БФС. Мачът се игра на стадион "Гнездо на орли".

През първото полувреме разградчани не показаха истинските си възможности. Съперникът успя да открие в 43-та минута. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката "орлите" заиграха по-добре и притиснаха гостите в търсене на обрат. Те създадоха няколко добри ситуации пред вратата на "сините", но ги пропуснаха. Веднъж и гредата спаси столичани след удар на Константин Димитров. Съперникът успя да удвои преднинатата си в 80-та минута. Това не пречупи талантите на Шампионите, които демонстрираха дух и мъжество, за да стигнат до частичен обрат. В 85-та минута Филип Гигов прати топката в мрежата за 1:2. Асистенцията бе на Християн Атанасов. Само три минути по-късно Лудогорец нанесе втори удар и изравни резултатът. Точен бе Константин Димитров, а последния пас даде Александър Ангелов.

Не съм доволен от представянето ни през първото полувреме. След почивката играхме по-добре, но точно когато бяхме притиснали съперника, допуснахме второ попадение. Момчетата заслужават поздравления, че при този развой на срещата демонстрираха характер и успяха да изравнят. Имаме основания да съжаляваме, че не победихме, защото създадохме много повече и по-чисти голови ситуации от съперника. Предстои втори мач и ще направим всичко по-силите си, за да победим в него и да елиминираме Левски, коментира старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.