Академия 6 Ноември 2023

Лудогорец U17 подчини с 2:0 ЦСКА-София

Лудогорец U17 подчини с 2:0 ЦСКА-София в мач от XII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Срещата се игра на един от терените...

Лудогорец U17 подчини с 2:0 ЦСКА-София в мач от XII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

През първото полувреме Георги Пенев стреля опасно с глава, но топката премина край целта. Исмет Хасанов пък излезе сам срещу вратаря на гостите, но шутът му бе отразен от стража. Пръв до отбитата топка стигна Денислав Хасанов, който обаче бе блокиран от бранител в червено миг преди да нанесе решаващия удар. Първото полувреме завърши без попадения.

"Орлите" откриха в 63-та минута. Точен от дузпа бе Станислав Витанов, а наказателният удар бе отсъден заради нарушение срещу Филип Гигов в пеналта. След гола добри ситуации се откриха пред Филип Гигов и Елисей Съров, но ударите им преминаха встрани от вратата. В 80-та минута обаче Филип Гигов не сбърка и прати топката в мрежата за 2:0. Той отбеляза след хубав извеждащ пас на Наско Янев.

Поздравявам отбора за представянето през второто полувреме. След почивката видях у момчетата този шампионски дух, за който често говорим и който искам да виждам винаги. Днес контролирахме мача, създадохме няколко отлични възможности за гол, като не допуснахме нито една сериозна опасност пред нашата врата, коментира старши треньорът Мартин Цирков след края на двубоя.

U17: Лудогорец - ЦСКА 2:0