Академия 21 Октомври 2023

Лудогорец U16 II отнесе с 4:0 Локомотив (Русе)

Лудогорец U16 II отнесе с 4:0 Локомотив (Русе) в мач от V кръг на първенството за юноши младша възраст в зона Русе. Двата отбора премериха сили на...

Лудогорец U16 II отнесе с 4:0 Локомотив (Русе) в мач от V кръг на първенството за юноши младша възраст в зона Русе. Двата отбора премериха сили на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Отличи се Георги Богомилов, който заби хеттрик.

Точно Георги Богомилов откри резултата в 4-та минута и го удвои в 31-та минута. Габриел Русев направи преднината класическа в 37-та минута с шут от дистанция. При този резултат завърши първото полувреме.

След подновяването на играта старши треньорът Пламен Петров извърши всичките 9 разрешени от правилника смени. "Орлите" добавиха още един гол в 54-та минута. Авторът Георги Богомилов оформи с него крайния резултат и своя хеттрик.

Това бе най-силният ни мач от началото на първенството. Действахме с бърза размяна на пасове, с добри извеждащи подавания, на скорост и с въображение. С победата увеличихме преднината си пред най-сериозния ни съперник Локомотив (Русе) от 2 на 5 точки, коментира след края на двубоя старши треньорът Пламен Петров.

U16: Лудогорец II - Локомотив (Русе) 4:0