Академия 21 Октомври 2023

Лудогорец U13 разгроми с 5:1 Дунав (Русе)

Лудогорец U13 разгроми с 5:1 Дунав (Русе) в мач от V кръг на първенството за деца от подготвителна група в зона Варна. Срещата се игра на един от...

Лудогорец U13 разгроми с 5:1 Дунав (Русе) в мач от V кръг на първенството за деца от подготвителна група в зона Варна. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Гостите откриха резултата в 3-та минута след рикошет в бранител. В 19-та минута Симеон Димитров изравни с удар от дъгата пред наказателното поле. В 11-та минута вратарят на Дунав повали излезлия сам срещу него Данислав Илиев, а минута по-късно Денислав Петров реализира отсъдената дузпа за 2:1. В 35-та минута Иво Ковачев увеличи преднината на 3:1 и при този резултат завърши първото полувреме.

След почивката Арда Челек довърши съперника с попадения в 45-та и 50-та минута.

Момчетата играха добре срещу силен отбор, който преди срещата бе водач в класирането. Имахме план за мача и успяхме да го реализираме. Можеше да отбележим и повече голове, като при една от ситуациите шут на Арда Челек срещна гредата, коментира старши треньорът Емил Георгиев след края на двубоя.

U13: Лудогорец - Дунав (Русе) 5:1