Академия 22 Август 2020

Лудогорец U19 с класика срещу Берое (Стара Загора)

Лудогорец U19 победи Берое Стара Загора с класическото 3:0. Мачът от III кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един...

Лудогорец U19 победи Берое Стара Загора с класическото 3:0. Мачът от III кръг на първенството в Елитната юношеска  група до 19 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Димчо Ненов решиха мача още през първото полувреме. В 9-та минута Стилиян Спасов проби по фланга и центрира, а Хидает Хюсеин засече с глава за 1:0. В 31-та минута Петър Георгиев от фал прати топката в наказателното поле, а Алекс Луканов, също с глава, направи 2:0а. В 39-та минута Хюсеин отбеляза втория си гол в срещага, след като първи стигна до една избита от вратаря на гостите топка и я оплете в мрежата.

След почивката темпото на игра видимо спадна. "Орлите" не допуснаха напрежение пред своята врата и имаха шансове да направят разликата още по-голяма, но ги пропуснаха.

Представихме се добре срещу един от най-силните отбори в групата. Убедителната победа не ни заблуждава, знаем си слабостите и ще продължим да работим, за да сме още по-силни в следващите мачове, коментира след последния съдийски сигнал Димчо Ненов.