Академия 20 Август 2020

Лудогорец U15 победи Черно море и оглави класирането

Лудогорец U15 спечели трета поредна победа и оглави класирането в Елитната юношеска група до 15 години. Момчетата на Емилиян Петров пречупиха коравия...

Лудогорец U15 спечели трета поредна победа и оглави класирането в Елитната юношеска група до 15 години. Момчетата на Емилиян Петров пречупиха коравия тим на Черно море (Варна) с 3:1 в двубоя от III кръг на надпреварата, който се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

През първото полувреме "орлите" поведоха с 2:0. Головете отбелязаха Християн Еленков и Мирон Асенов, съответно в 20-та и 32-та минута. При този резултат двата отбора се оттеглиха за почивка.

В началото на втората част гостите получиха правото да изпълнят дузпа, но я пропуснаха. В 55-та минута разградчани също стигнаха до наказателен удар. Константин Димитров бе точен от бялата точка за 3:0. В 63-та минута гостите успяха да стигнат до почетното си попадение.

Няма как да не съм доволен от резултата. Що се отнася до играта, на ниво бе представянето ни през първата част. След 15-та минута на втората загубихме ритъм и не показахме истинските си  възможности, коментира след последния съдийски сигнал Емилиян Петров.