Академия 15 Август 2020

Лудогорец U19 победи с 3:1 Витоша (Бистрица)

Лудогорец U19 спечели с 3:1 гостуването си на Витоша (Бистрица) в мач от II кръг на първенството в Елитната юношеска гупа до 19 години. Момчетата на...

Момчетата на Димчо Ненов решиха спора за две минути, след като вкараха два гола в края на първото полувреме. В 44-та минута Петър Георгиев намери добре Росен Иванов, а той хладнокръвно откри. В 45-та минута, след бърза контраатака, Георги Николов излезе очи в очи с вратаря на домакините и прати за втори път топката в мрежата. Двата отбора се оттеглиха за почивка при този резултат.

През втората част "орлите" успяха да стигнат до класическата преднина в 72-та минута. Точен отново бе Георги Николов. В 84-та минута домакините отбелязаха почетното попадение.

Създадохме доста положения за гол, но направихме и много пропуски. Явно трябва да работим още върху завършващата фаза на атаката. Не съм доволен, че на моменти дадохме инициативата на Витоша и допуснахме да ни затруднят пред нашата врата, коментира след края на срещата старши треньорът Димчо Ненов.