Академия 15 Октомври 2019

Лудогорец U18 вкара 3 безответни гола на Берое за купата на БФС

Лудогорец U18 отбеляза 3 безответни гола при гостуването си на Берое в Стара Загора за първия мач от осминафиналната фаза на турнира за купата на БФС...

Лудогорец U18 отбеляза 3 безответни гола при гостуването си на Берое в Стара Загора за първия мач от осминафиналната фаза на турнира за купата на БФС и си осигури конфортна преднина преди реванша.

Момчетата на Стефан Славов откриха резултата в 23-та минута, като Хидает Хюсеин реализира с глава, след центриране от ъглов удар. Първото полувреме завърши при този резултат.

"Орлите" удвоиха в 62-та минута чрез Георги Николов. В 82-та Онур Чолак вкара за 3:0. Двете попадения също бяха отбелязани с глава и след центрирания от корнер. Разградчани създадоха и две чудесни игрови ситуации за още по-изразителна победа, но Георги Николов и Петър Георгиев не успяха да поразят целта.

Доволен съм от тактическата дисциплина, сериозното отношение и себераздаването на момчетата. Вярно е, че си осигурихме добър аванс преди реванша в Разград на 5 ноември, но ще подходим максимално отговорно и ще излезем на терена за втора победа, коментира след последния съдийски сигнал Стефан Славов.

Срещу Берое (Стара Загора) Лудогорец U18 игра в състав: Дамян Христов, Хакъ Хакиев, Алекс Луканов, Валентин Цветанов, Георги Маджаров, Димитър Михалев, Стилиян Спасов, Даниел - Виктор Кънчев, Петър Георгиев, Хидает Хюсеин, Георги Николов (Димитър Господинов, Росен Иванов, Онур Чолак, Корай Гьочгелди).