Академия 6 Април 2015

Лудогорец голям и срещу Милан

Талантите падат от италианския гранд с дузпи

Лудогорец, набор 2000 г., бе на секунди от сензационно класиране на финал на турнира „Франко Галини“ в италианския град Порденоне. Момчетата на Радослав Комитов и Диян Ангелов изиграха голям мач срещу гранда Милан, но отпаднаха след изпълнение на дузпи – 3:5. Редовното време приключи 0:0. При изпълненията от бялата точка Кънчев пропусна, а италианците отбелязаха всичките си пет удара.

Мачът можеше да се развие и по друг начин, но Митков направи голям пропуск в първата минута на продължението. Той изкочи сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Малко след това играч на Милан уцели гредата. Лудогорец стоя много добре през целия мач срещу именития си противник и бе напълно равностоен.

В предните мачове  - на осминафинала и четвъртфинала, Лудогорец надделя съответно над Макаби (Тел Авив) и националния отбор на Литва именно след изпълнение на дузпи. В тези срещи в герой се превърна вратарят Дамян Дамянов, спасил общо четири удара от бялата точка.

На турнира „Франко Галини“ Лудогорец, записа страхотно постижение. Талантите от школата на шампиона са единственият отбор, който приключва участието си без допуснат гол. Редовните времена в мачовете от елиминационната фаза срещу Макаби, националния отбор на Литва и Милан завършиха 0:0. В групата път Лудогорец победи последователно Силкеборг с 1:0, Ливентина с 2:0 и Пазиано с 4:0.

Според регламента на турнира мач за 3-4 място няма. Лудогорец си тръгва с бронзовите медали и спецална купа.

Съставът на Лудогорец срещу Милан: Дамянов, Славчев, Г. Вълчев, Ангелов, Томов, Кънчев, Георгиев (Златков), Стоянов, Хюсеинов, Ст. Вълчев, Митков