Репортаж 14 Декември 2023

Лудогорец го направи! Удари Нардселанд и продължава в Европа

Лудогорец ще играе отново напролет в Европа, след като победи трудно, но много сладко Нордселанд с 1:0 в Разград. Единственото попадение реализира...

Лудогорец ще играе отново напролет в Европа, след като победи трудно, но много сладко Нордселанд с 1:0 в Разград. Единственото попадение реализира обичайният заподозрян Якуб Пьотровски, който в 79-ата минута вкара с левия крак след рикошет и по този начин си отмъстиха сладко на датчаните.

Лекарският щаб на „орлите“ бе направил и невъзможното да вдигне за мача Аслак Фон Витри и Бърнард Текпетей, които имаха контузии преди срещата. Както е известно, Кайо Видал бе наказан за срещата, а от срещата заради операция от херния отпадна Антон Недялков. На мястото на Видал излезе героят от „Българска армия“ Спас Делев.

В 4-ата минута след центрира от корнер Квадво Дуа игра с глава, но неточно. Гостите отговориха с удар на Шелдеруп, който не затрудни Серджио Пад. 20 минути след това Педро Нареси отправи любопитен удар с левия крак, но и той не намери целта.

В 25-ата минута гредата спря Лудогорец от гол. След отлична атака, Текпетей бе изведен отдясно, той върна назад към връхлитащия Нареси. Бразилецът пропусна за Квадво Дуа, който стреля, но топката срещна дясната греда на вратаря Хансен.

„Орлите“ продължиха да натискат и в 36-ата минута създадоха нова опасност. Текпетей стреля силно от въздуха, вратарят на Нордселанд не се намеси добре и топката попадна в Пьотровски. Той обаче стреля от малък ъгъл и не успя да отбележи.

Малко след това датчаните създадоха първото си положение. Расмусен стреля от много близо, но Серджио Падт със страхотно спасяване предотврати сигурен гол в своята врата.

В заключителните минути на първото полувреме основният халф на Лудогорец Клод Гонсалвеш получи контузия и бе заменен от младия Иван Йорданов.

Дерменджиев още на почивката извади Текпетей, като пусна вместо него Руан, като домакините търсеха успеха с двама нападатели. В началото на втората част именно бразилецът бе изведен зад защитата от Нареси, но не успя да стреля добре.

В 51-ата минута Серджио Падт блесна с двойно спасяване след удари на Хей и Шелдеруп. 12 минути след това датчаните удариха греда. С глава стреля Нигрен, но Лудогорец извади късмет във въпросната ситуация. В ответната атака Руан се озова на позиция, но Хансен спаси майсторски неговия удар.

В 73-ата минута Георги Дерменджиев пусна и третия си нападател – Матиас Тисера, в търсене на така ценния гол.

Шест минути след това Якуб Пьотровски вкара! Той стреля от около 20 метра с левия крак, топката рикошира и се озова в мрежата на Хансен – 1:0! Само секунди след това Нордселанд можеше да изравни. Нигрен стреля мощно в гредата, а при добавката негов съотборник стреля високо над вратата.

В 92-ата минута Серджио Падт спаси с вещина удар на Нагало от около 25 метра. Малко след това Пьотровски се впусна в атака и пробва да отбележи второто си попадение в срещата, но вратарят на Нордселанд спаси.

Лудогорец - Нордселанд 1:0