Репортаж 11 Декември 2023

Лудогорец II изпусна Добруджа и стигна само до 1:1

Лудогорец II изпусна Добруджа (Добрич) и стигна само до 1:1 в мач от XX кръг на първенството във Втора лига, игран на стадион "Гнездо на орли". Талантите на...

Лудогорец II изпусна Добруджа (Добрич) и стигна само до 1:1 в мач от XX кръг на първенството във Втора лига, игран на стадион "Гнездо на орли". Талантите на Шампионите могат да съжаляват, че не взеха трите точки. Те създадоха повече и по-чисти голови ситуации пред вратата на съперника, който изравни от дискусионна дузпа.  За дубъла на "орлите" като титуляри излязоха Педро Енрике и Рай Насименто. В състава на гостите пък имаше футболисти, които са рожби на Академията на Шампионите, като Стефан Статев, Ивайло Климентов и Андриян Димитров.

Още в 2-та минута Насименто отправи опасен удар от границата на наказателното поле, а топката профуча над напречната греда. В 15-та минута Цветослав Петров стреля перфектно от пряк свободен удар и не остави шансове на Георги Аргилашки - гол и 1:0. В 18-та минута Рай Насименто намери Хюсеин Кельовлуев сам, непокрит и на няколко метра от вратата. Бързакът обаче стреля високо над целта. В 22 минута гостите изпълниха ъглов удар, а Пламен Пепеляшев боксира топката пред Димитър Пиргов, но последва контакт между двамата и главният съдия Кристиян Колев посочи бялата точка. Опитният Преслав Йорданов изпълни точно дузпата и изравни резултата. В 38-та минута Цветослав Петров се освободи от бранител и стреля от дъгата пред наказателното поле, а кълбото премина на сантиметри от страничния стълб.

След почивката разградчани бяха близо до победното попадение в 70-та минута. Цветослав Петров отне и изведе Рай Насименто очи в очи с Аргилашки. Ударът обаче бе в обсега на стража и той го отрази. Минута по-късно Хюсеин Кельовлуев напредна отдясно и центрира, а Насименто засече ефектно със задна ножица. Топката обаче премина близо до гредата.

Съжалявам, че не спечелихме днес. Срещу нас бе отбор, в който личат имената на много доказани и опитни футболисти. Нашият млад състав обаче даде достоен отпор и бе по-добрият на терена. Изпуснахме най-малко две стопроцентови положения и ако бяхме реализирали поне едното, щяхме да вземем трите точки, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Валери Венков.

ЛУДОГОРЕЦ II - ДОБРУДЖА  1:1

1:0 Цветослав Петров (15)

1:1 Преслав Йорданов (23 - дузпа)

Лудогорец II: Пламен Пепеляшев, Анастас Пемперски, Алекс Луканов, Педро Енрике, Димитър Илиев, Методий Стефанов, Петър Георгиев, Цветослав Петров (капитан), Хюсеин Кельовлуев, Росен Иванов, Рай Насименто

Добруджа: Георги Аргилашки (капитан), Петко Цанков, Димитър Пиргов, Борис Иванов, Стилиян Николов, Ивайло Климентов, Стефан Статев, Милен Гамаков, Преслав Йорданов, Андриан Димитров, Светослав Николов

Лудогорец II - Добруджа 1:1