Репортаж 15 Декември 2023

Лудогорец II финишира с победа, потопи с 2:0 Дунав

Лудогорец II завърши есенния полусезон и годината с победа. Талантите на Шампионите потопиха с 2:0 Дунав в отложен мач от XVIII кръг на първенството...

Лудогорец II завърши есенния полусезон и годината с  победа. Талантите на Шампионите потопиха с 2:0 Дунав в отложен мач от XVIII кръг на първенството във Втора лига, игран на стадион "Гнездо на орли".

В 5-та минута Хюсеин Кельовлуев пусна прострелно по тревата за Рай Насименто, но техничарят от няколко метра прати топката във външната страна на мрежата. В 9-та минута "орлите" предизвикаха разбъркване в наказателното поле на гостите, удар на Кельовлуев бе блокиран, а при добавката Йоан Йорданов стреля слабо и в ръцете на Даниел Николов. При подобна ситуация и Методий Стефанов опита удар в 15-та минута, но кълбото премина встрани от целта. В 28-та минута центриране отдясно на Цветослав Петров бе зачетено с глава от Рай Насименто. Ударът обаче бе спасен от вратаря на Дунав. В 42-та минута отбраната на съперника капитулира след ъглов удар, изпълнен от Цветослав Петров. Петър Караангелов бе най-съобразителен в малкото наказателно поле и отбеляза за 1:0. При този резултат двата отбора се оттеглиха за почивка.

След подновяването на играта Цветослав Петров в 55-та минута изведе добре влезлия като смяна Росен Иванов, който потърси далечния ъгъл от границата на наказателното поле, но Даниел Николов успя да извади в корнер. Минута по-късно Рай Насименто шутира от зоната около дъгата пред пеналта, топката рекошира в нечий крак и влетя в мрежата за 2:0. В 74-та минута удар на Константин Димитров премина в близост до стпраничния стълб. Малко по-късно Георги Вълчев от Дунав бе изгонен с директен червен картон, защото без топка удари в лицето футболист в зелено. В 87-та минута Рай имаше възможност да оформи класиката с второ попадение, но от добра ситуация стреля в ръцете на стража на съперника.

Доволни сме, че завършихме годината с успех. Момчетата имаха нужда от тази победа, защото в няколко срещи през сезона спортното щастие не бе на наша страна. Днес отборът игра с пределна мотивация, въпреки лошите атмосферни условия, и заслужава поздравления, коментира старши треньорът Валери Венков след края на срещата.

ЛУДОГОРЕЦ II  -  ДУНАВ (РУСЕ)  2:0

1:0 Петър Караатгелов (42)

2:0 Рай Насименто (56)

Лудогорец II: Дамян Христов, Бранимир Костадинов, Алекс Луканов, Анастас Пемперски, Димитър Илиев, Методий Стефанов, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров капитан, Рай Насименто, Петър Караангелов, Йоан Йорданов

Дунав: Даниел Николов, Стоян Предев, Илия Миланов капитан, Георги Иванов, Георги Вълчев, Симеон Вешев, Кристиян Господинов, Никола Тотев, Денислав Минчев, Радослав Великов, Милен Маринов

Лудогорец II - Дунав (Русе) 2:0