Репортаж 2 Март 2022

Лудогорец напред за Купата след 5:0

Лудогорец очаквано се класира с лекота на полуфиналите за Купата на България. На своя стадион в Разград шампионите, които се водеха гости на Монтана,...

Лудогорец очаквано се класира с лекота на полуфиналите за Купата на България. На своя стадион в Разград шампионите, които се водеха гости на Монтана, победиха с 5:0. Над всички на терена бяха новото попълнение Матиас Тисера, който дебютира като титуляр, както и Доминик Янков. Двамата се отличиха с по две попадения и с по една асистенция. Официален дебют за Лудогорец пък записа  хърватският вратар Симон Слуга.

„Орлите“ започнаха много силно срещата и водеха с 2:0 още до 16-ата минута. Още в началото на мача Бърнард Текпетей проби отдясно и подаде към Доминик Янков. Защитникът на Монтана Алекс Тодоров опита да избие, но не го направи, а вместо това заложи топката на Доминик Янков, който с мощен изстрел не остави шансове на Петър Д. Петров. В 16-ата минута отново националът бе замесен в попадение. Той проби отляво и намери Матиас Тисера, който без забавяне отбеляза първия си гол със зеления екип.

Лудогорец продължи да натиска, но удар с глава на Тисера не попадна в целта. Аржетинецът обаче не сбърка в 34-ата минута. Тогава Рик Джонатан проби отляво и с лекота елиминира двама играчи на символичните домакини, след което намери Тисера и той вкара на празна врата – 3:0. В края на първата част Вандерсон можеше да вкара гол с далечен удар, но стражът Петър Д. Петров изби. Стражът на Монтана обаче нямаше какво да направи в продължението на първото полувреме. Доминик Янков стреля фамозно от около 25 метра и препарира младия вратар на символичните домакините.

Втората част започна с пропуски на Тисера и Текпетей. В 59-ата минута пък Тихомир Димитров от Лудогорец сбърка в защита и пред Борислав Дамянов се откри възможност да вкара почетен гол, но той пропусна сам срещу Слуга. В 64-та минута Тисера беше много близо до хеттрик, като бе изведен зад защитата на Доминик Янков, но стреля слабо с левия крак. Последва нов пропуск на шампионите – този път на Рик Джонатан, който би покрай вратата. След това своя шанс пробва и Бърнард Текпетей, който също не бе акуратен.

В 79-ата минута Лудогорец стигна до пето попадение. Алекс Сантана изведе отлично Матиас Тисера, който нахлу отдясно. Той обаче не се полакоми да гони хеттрик и подаде към резервата Каули Оливейра, който без проблеми фиксира крайния резултат.

МОНТАНА - ЛУДОГОРЕЦ 0:5

0:1 Доминик Янков (5')
0:2 Матиас Тисера (16')
0:3 Матиас Тисера (34')
0:4 Доминик Янков (45' +1)
0:5 Каули Оливейра (79')

МОНТАНА: Петър Петров, Стоян Предев, Даниел Стоянов, Владимир Айтов (26 - Виктор Стойков), Димитър Буров, Йордан Йорданов, Алекс Тдоров, Борислав Дамянов (70 - Румен Георгиев), Бушентуф Фудил, Владислав Цеков (46 - Мехди Уамри), Лиандро Мартис (46 - Стефан Каменов)

ЛУДОГОРЕЦ: Симон Слуга, Сисиньо (63 - Мануел Шоу), Георги Терзиев, Клод Гонсалвеш (75 - Алекс Сантана), Матиас Тисера, Жан Карничник (46 - Илкер Будинов), Бернард Текпетей, Доминик Янков, Рик Джонатан, Тихомир Димитров, Вандерсон (63 - Каули Оливейра)