Репортаж 27 Февруари 2022

Лудогорец II надделя с 1:0 над Спортист (Своге)

Лудогорец II надделя с 1:0 над Спортист (Своге) и добави три точки към своя актив. Мачът от XXIV кръг на първенството във Втора лига се игра на...

Лудогорец II надделя с 1:0 над Спортист (Своге) и добави три точки към своя актив. Мачът от XXIV кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли". Като титуляри сред избраниците на Тодор Живондов излязоха Георги Терзиев и Вандерсон от първия състав на Шампионите.

Единственото попадение за разградчани падна в 22-та минута. След хубава атака по десния фланг Велислав Минков намери добре Цветослав Петров в наказателното поле. Капитанът заложи на лек, но точен удар, топката срещна гредата и влезе в мрежата. Минута преди попадението Цветослав Петров центрира от корнер, а Петър Караангелов игра с глава, но прати кълбото високо над напречната греда. В 34-та минута Велислав Минков бе изведен в отлична позиция, но ударът му не намери очертанията на вратата. Минута по-късно Димитър Атанасов шутира опасно, но Дамян Христов плонжира ефектно и спаси.

След почивката "орлите" се прибраха в своята половина и заложиха на контраатаки. Въпреки че съперникът бе по-активен в тези минути, отбраната на Лудогорец II не допусна сериозна опасност пред своята врата и заслужено взе трите точки.

През първото полувреме стояхме по-добре на терена. През второто се наруши взаимодействието между футболистите и загубихме ритъм. Не се получаваше доброто преливане от защита в нападение, което е характерно за играта ни. Все пак не допуснахме попадение и вече имаме добър точков актив от двата си пролетни мача, коментира след края на срещата старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - СПОРТИСТ (СВОГЕ)  1:0

1:0 Цветослав Петров (22)

Лудогорец II: Дамян Христов, Георги Терзиев, Александър Ганчев, Велислав Минков, Вандерсон, Илкер Будинов, Петко Цанков, Петър Караангелов, Хюсеин Кельовлуев, Цметослав Петров (капитан), Владислав Найденов

Спортист: Ивайло Василев, Богомил Богомилов, Борислав Стойчев (капитан), Галин Ташев, Димитър Атанасов, Ивайло Михайлов, Илия Русинов, Мартин Сандов, Сами Пилер, Кирил Янакиев, Калоян Тодоров

Лудогорец II - Спортист (Своге) 1:0