Репортаж 25 Юли 2020

Лудогорец II спечели и контролата с Янтра (Габрово)

Лудогорец II поеди Янтра (Габрово) с 3:2 в контрола, играна на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Момчетата на Тодор Живондов водеха с...

Лудогорец II поеди Янтра (Габрово) с 3:2 в контрола, играна на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Момчетата на Тодор Живондов водеха с конфортното 3:0 до 62-та минута, но допуснаха съперникът да стигне до достойно поражение с един гол разлика.

Резултата откри Диитър Митков в 11-та минута. Той реализира хладнокрвно отсъдената в полза на "орлите" дузпа, след като рейд на Цветослав Петров бе спрян с нарушение. Двата тима се оттеглиха за почивка при този резултат. В 54-та миута Илкер Будинов направи 2:0, след като бе най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле. Отново той оформи класиката в 62-та минута, след центриране на Бранимир Костадинов. Янтра успя да намали разликата в 71-та минута след пряк свободен удар. В 80-та минута грешка в отбраната на разградчани позволи на гостите да отбележат и втори гол.В последната минута на редовното време завърналияj се в Лудогорието Шоко пропусна сам срещу вратаря на габровци.

Отборът бележи напредък, след като в пет проверки записа четири победи и едно реми. Надявам се този възход да се види и в официалните мачове, коментира след последния съдийски сигнал Тодор Живондов.

Срещу Янтра Габрово Лудогорец II игра в състав: Владимир Русанов, Бранимир Костадинов, Петър Генев, Тихомир Диитров, Димитър Илиев, Петър Караангелов, Цветослав Петров, Ерол Дост, Илкер Будинов, Хюсеин Хюсеинов, Димитър Митков (Мартин Петков, Георги Чукаов, Шоко, Георги Вълчев, Методий Стефанов, Станислав Вълчев, Велисав Минков, Мартин Русков).