Репортаж 18 Февруари 2018

Лудогорец мачка Славия 4:1, Кешерю с два гола

Лудогорец се върна на върха в Първа лига със сериозен бой над Славия – 4:1. Шампионите играха вдъхновено и явно загубата с 0:3 от Милан е забравена....

Лудогорец се върна на върха в Първа лига със сериозен бой над Славия – 4:1. Шампионите играха вдъхновено и явно загубата с 0:3 от Милан е забравена. Освен четирите попадения "орлите" на два пъти удариха гредите и пропуснаха още куп положения.

Треньорът на домакините Димитър Димитров остави извън титулярите и тримата си капитани – Светослав Дяков, Марселиньо и Козмин Моци. Последният дори беше извън групата. Атаката водеше Клаудиу Кешерю, който бе предпочетен пред единственото зимно попълнение Якуб Шверчок.

Срещата започна ударно за „орлите“. Мисиджан направи супер пробив отляво и центрира, Омар Абуд се размина с кълбото и то попадна на крака на Вандерсон. Още в 16-ата секунда обаче напречната греда спаси Стериакис след удара на техничаря. В 8-ата минута Вандерсон изведе отлично Кешерю и той би мощно, но Стериакис изби отново в гредата. При последвалия корнер Кешерю пак не намери целта. В 15-ата минута реферът Никола Попов показа жълт картон за симулация на Върджил Мисиджан. При повторенията обаче се оказа, че по-скоро има дузпа за Лудогорец. Иначе малко след това Сисиньо пробва далечен удар, който обаче бе неточен.

Логичното се случи и в 24-ата минута „орлите“ поведоха. Сисиньо взе топката от Кампаняро и центрира много меко към Кешерю. Голаджията вкара от воле с левия крак – 1:0. В 34-ата минута Славия изравни! Кампаняро сбърка в центъра, топката попадна в Стефан Велев, който мина през Гуралски и шутира, ударът му рикошира в Георги Терзиев и се озова в мрежата на Броун – 1:1. След само няколко секунди обаче „орлите“ отново си върнаха преднината. Кампаняро шутира, Стериакис изби, но право на крака на Кешерю, който отблизо не сбърка – 2:1. В 38-ата минута разградчани показаха футбол-шампанско и стигнаха до трето попадение. Анисе и Кешерю разиграха красиво, като румънецът изведе с пета от въздуха малгаша, който с глава отбеляза – 3:1. В самия край на първата част Владислав Узунов от фаул можеше да върне един гол, но Броун изби.

Славия бе близо до връщане в мача още в началото на второто полувреме. Ивайло Димитров мина през Игор Пластун отляво и подаде към непокрития Владислав Узунов, който обаче стреля високо в аут. В следващата атака и Лудогорец направи голям пропуск. Мисиджан подаде към Кешерю, но Стериакис изби, топката попадна в Кампаняро, но и той уцели младия гръцки страж. В 52-ата минута всичко в срещата приключи. Гуралски отне топката, тя се озова в Мисиджан, който я запази добре и подаде към Вандерсон. С мощен изстрел бразилецът направи 4:1.

В последните 20-тина минута на терена отново се появи младокът Светослав Ковачев. Талантът от школата на Лудогорец дори отправи един опасен изстрел.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 4:1

1:0 Клаудиу Кешерю (23')
1:1 Стефан Велев (33')
2:1 Клаудиу Кешерю (35')
3:1 Абел Анисе (37')
4:1 Вандерсон (52')

Лудогорец: Хорхе Брун, Георги Терзиев, Лукас Саша (16 - Игор Пластун), Сисиньо (46 - Светослав Дяков), Рафаел Форстър, Густаво Кампаняро, Абел Анисе, Яцек Горалски, Вандерсон, Върджил Мисиджан (73 - Светослав Ковачев), Клаудиу Кешерю

Славия: Антонис Стериакис, Славчо Шоколаров, Стефан Велков, Андреа Христов, Абуд Омар, Емил Мартинов, Стефан Велев, Владислав Узунов (70 - Тони Иванов), Ивайло Димитров, Наско Милев (87 - Пламен Петров), Милчо Ангелов

Жълти картони: Върджил Мисиджан (Лудогорец); Наско Милев, Тони Иванов, Стефан Велев, Славчо Шоколаров (Славия).