Мач център

СЕЗОН 2019/20, Втора лига, 3-ти кръг

Лудогорец II победи с 2:0 Спартак (Плевен)

5 Август 2019

Лудогорец II спечели с 2:0 срещу Спартак (Плевен), като и двете попадения реализира централният нападател Димитър Митков. Мачът от III кръг на първенството във Втора професионална лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Момчетата на Тодор Живондов бяха по-добрият тим на терена през по-голямата част от игровото време и заслужено стигнаха до първия си успех през новия сезон. Още в 6-та минута Преслав Петров засече опасно центриране от фал на Велислав Минков, но малко не му достигна да отбележи. В 23-та минута Стансилав Антонов с мъка отрази удар на Хюсеин Хюсеинов. В 26-та минута Иван Йорданов засече с плонж центриране на Хюсеинов отдясно, но топката премина край гредата. До почивката резултатът остана 0:0.

През втората част 7 минути бяха необходими на "орлите", за да открият резултата. Хюсеин Хюсеинов напредна отдясно и центрира, а Димитър Митков засече с глава и прати топката в мрежата за 1:0. В 65-та минута Ерол Дост бе повален в наказателното поле и главният съдия Мустафа Шефкет посочи бялата точка. Минута по-късно Димитър Митков реализира хладнокръвно за 2:0. До края на срещата добри ситуации за трето попадение пропуснаха Митков и Дейвид Рибейро.

Доволен съм от играта, която показаха момчетата, радващо е, че създадохме толкова много голови ситуации. Има обаче още много какво да се желае, коментира след последния съдийски сигнал Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 2:0

1:0 Димитър Митков (52')
2:0 Димитър Митков  (66') - дузпа

Лудогорец II: Дамян Дамянов, Илкер Будинов, Хюсеин Хюсеинов (82 - Тихомир Димитров), Преслав Петров (капитан), Петър Генчев, Иван Йорданов (46 - Методий Стефанов), Ерол Дост, Велислав Минков (68 - Петър Караангелов), Димитър Илиев, Дейвид Рибейро, Димитър Митков

Спартак (Плевен): Станислав Антонов, Станислав Иванов, Кристиян Григоров (55 - Иво Върбанов), Лъчезар Ковачев, Валентино Макавеев, Траян Димитров, Ивайло Раденцов (капитан), Петър Тончев, Ивайло Иванов, Андриян Димитров (53 - Янислав Иванов), Димитър Димитров (53 - Преслав Антонов)

Жълти картони: Валентино Макавеев, Траян Димитров, Димитър Димитров, Преслав Антонов, Иво Върбанов (Спартак).