Берое

СЕЗОН 2017/18, Първа лига, 11-ти кръг

Лудогорец удари 2:0 Берое и излезе първи

1 Октомври 2017

Лудогорец победи с 2:0 Берое и оглави класирането в Първа лига. Шампионите вече имат точка повече от ЦСКА-София, който в събота направи 2:2 с Етър.

През първото полувреме Лудогорец имаше превъзходство във владеенето на топката, въпреки умората у някои футболисти след историческата победа над Хофенхайм. След няколко положения пред вратата на гостите се стигна до 23-ата минута, когато Марселиньо показа класа и наказа грешка в защитата на гостите.  В 38-ата минута Брун спаси шампионите, след като блестящо извади удар на Еуженио от ъгъла на наказателното поле.

След почивката Лудогорец започна на сигурно и не допусна опасности пред Брун.  В 76-ата минута първо Пластун, а после и Анисе бяха близо до втори гол. Ударът на украинеца с глава бе избит от вратаря в корнер, а секунди по-късно Анисе стреля на сантиметри от дясната греда. В 86-ата минута Натанаел изведе зад защитата Джоди Лукоки, който от трудна позиция изпрати топката в мрежата за 2:0.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 2:0

1:0 Марселиньо (23')
2:0 Джоди Лукоки (86')

Лудогорец: Хорхе Брун, Сисиньо, Игор Пластун, Георги Терзиев, Натанаел, Яцек Горалски, Абел Анисе, Джоди Лукоки, Марселиньо (91 - Густаво Кампаняро), Вандерсон (46 - Лукас Саша), Клаудиу Кешерю (89  - Жоао Пауло)

Берое: Душан Перниш, Камен Хаджиев, Иван Иванов, Павел Виданов, Милен Желев, Кохей Като, Мартин Райнов (72 - Марко Адамович), Антон Карачанаков, Карлос Охене, Педро Еуженио (60 - Драгош Фиртулеску), Мартин Камбуров (46 - Серджиу Негрут)

Жълт картон: Мартин Райнов (Берое).