Видима

СЕЗОН 2011/12, A група, 3-ти кръг

Бразилска фиеста при победа на Лудогорец

20 Август 2011

Три бразилски гола и един на Емил Гъргоров донесоха убедителна победа на Лудогорец над „Видима-Раковски”, Севлиево. Двубоят се игра в Каварна, където тимът от Разград беше символичен домакин заради ремонта на стадиона.

Феновете на Лудогорец, пропътували 200 км. до Каварна, станаха свидетели на голова фиеста, началото на която сложи Емил Гъргоров, който в този мач започна на върха на атаката. Този ход на треньора Ивайло Петев се оказа печеливш и „орлите” поведоха в 34-тата минута с гол на Бадема. Гъргоров можеше да вкара още един гол малко по-рано след груба грешка на вратаря на противника Ивайло Василев.

Игралият за пореден път на високо ниво Марселиньо покачи разултата на 2:0 минута по-късно. Бразилската перла стана автор и на третия гол в 66-тата минута.

Крайният резултат оформи Кишада в 73-тата минута. Победата можеше да бъде още по-убедителна, но лудогорските орли пропуснаха няколко чисти положения пред противниковата врата. На няколко пъти вратарят на „Видима-Раковски” трябваше да спасява бомбени удари, които се сипеха срещу вратата му.

Треньорът Ивайло Петев направи три смени. Кишада смени Гъргоров, Мишо Александров влезе на мястото на Димо Бакалов, който почувства неразположение. Димо Атанасов заигра вместо Мирослав Иванов.

Стартов състав на Лудогорец: 1 - Урош Голубович, 20 - Шоко, 77 - Сувад Грабус, 5 - Александър Барт, 33 - Любомир Гулдан, 8 - Станислав Генчев, 18 - Светослав Дяков, 84 - Марселиньо, 19 - Димо Бакалов, 22 - Мирослав Иванов, 23 - Емил Гъргоров. Смени: 11 - Кишада, 7 - Михаил Александров, 21 - Димо Атанасов.