Репортаж 25 Октомври 2024

10 от Лудогорец загубиха от Андерлехт

Лудогорец загуби с 0:2 гостуването си на Андерлехт от основната фаза на Лига Европа при много спорно съдийство. Още в първите секунди Диниш Алмейда...

Лудогорец загуби с 0:2 гостуването си на Андерлехт от основната фаза на Лига Европа при много спорно съдийство. Още в първите секунди Диниш Алмейда можеше да открие, но оставен сам след изпълнение на корнер, не намери целта. Последва добро спасяване на Бонман след удар с глава на Васкес. След 20 минути игра Сон проби добре отляво, но не успя да намери добре Кайо Видал. В 29-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко след директен червен картон на Кайо Видал.

Андерлехт поведе в 68-ата минута. Версхеерен изскочи зад защитата и стреля, но Бонман спаси, след серия от рикошети топката стигна до Едози, който откри резултата. Лудогорец обаче не се предаде и стигна до гол. Той беше дело на Руан, който довкара топката след удар на Нареси в гредата. Попадението обаче беше отменено заради изключително тънка засада на капитана на "орлите". Малко след това Андерлехт стигна и до втори гол, дело на Дрейер.

Българският шампион бе подкрепен от над 1000 фенове в белгийската столица.

Андерлехт - Лудогорец 2:0